Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Presentation%2010.7..jpg
 
Biće veoma skup kukuruz sledeće godine .

[h=1]Suša pogađa ukrajinski rod žitarica[/h]
isprekidana_linija_vesti.png
utorak - 10.07.2012

psenica-ukrajina-stthgs3.jpg
okvir_vest_sadrzaj.png

KIJEV - Rod žitarica u Ukrajini može ove godine biti smanjen kao posledica nepovoljnih vremenskih uslova, prognoziraju stručnjaci udruženja "Ukrajinski klub agrarnog biznisa" (UKAB).

Prema preliminarnoj prognozi UKAB, zbog suše bi rod žitarica mogao da opadne na 40 miliona tona, sa ranije očekivanih 44 miliona tona.

Prvi podaci o žetvi u Ukrajini govore o relativno niskom prinosu ranih žitarica od svega 19-19,5 metričkih centi po hektaru, prema 28,4 metričke cente po hektaru u 2011, ovjavljeno je na sajtu Vesti,ru.

U Ukrajini je trenutno sušom zahvaćeno 50 odsto površina pod poljoprivrednim kulturama.

Ukrajinsko ministarstvo poljoprivrede prognozira da će ove godine u toj zemlji biti požnjeveno 45-47 miliona tona žitarica, u poređenju s rekordnih 56,7 miliona tona u 2011.
 
@ savato Mislim da će sigurno dostići tu cenu...i ja imam istu količinu na legeru,krunio sam početkom maja...kad sam do sad čekao cenu,sačekaću još malo,nema šanse da padne cena sve dok nema ozbilje kiše...mislim da se @jugos slaže?:ppozdrav:
 
Seća li se neko koju je cenu dostigao onomad kada je u Rusiji bilo mesec dana požari i 39c. temp. pa zabranili izvoz na godinu dana?
 
gde nam je Mikiperlez interesuje me njegovo vidjenje cene kukuruza kako ce se kretati u narednom periodu?
 
pazite, neko je i poslusao mikija i okrunio po 21, bar bi trebao da se izvini tim ljudima, jer je u to vreme bas bio napadan i bezobrazan(alavi ste, hocete 30din) a eto nismo ni daleko od te cifre...

kod nas 23,5 sa PDV-om, sutra vec druga cena i to za dinar jaca...
mislim da se rod 2011 nebi trebao prebaciti u sledecu godinu, vec okruniti do polovine augusta, dok god je cena u porastu...
 
Nazad
Vrh