Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ja i onako nista ne bacam posle kukuruza posto sejem soju posle njih. Ove godine ce ostati ihahaj iza njih. Sledece godine ce biti samo soljenje i nista vise od toga.
 
Kamata na deviznu stednju je kada se oduzme porez 4,5 %, a ne 7%.


Nije tacno!
To je jedna od najnizih kamata.
Uvek biras banku koja daje najbolju kamatu,i OBAVEZNO u nedelji stednje,kada banke imaju nesto kao "akcije" kada su kamate vise!
u nedelji stednje se desevalo da pojedine daju i do 9% bruto...
 
@Sama
slazem se ja sa tobom da se isplati raditi za cenu od 200e/t kukuruza. Nikako ne tvrdim suprotno. Ono sto kazem da sada kada je gotovo izvesno da roda 2012 nece biti ili ce biti ekstremno umanjen da ljudi koji svoj kukuruz nisu prodali treba da pokusaju da naplate ono sto imaju sto vise jer im je to mozda jedini novac do ko zna kada.

I ljut sam na godinu , na susu, na vrucine, na to sto mi stvari nikako ne idu po planu u godini kada sam konacno uspeo da dam sve usevu. Ali nisam nikako ljut na tebe ili bilo koga sa ovog foruma jer mislim da smo svi u istim ...., i nikako nisam imao nameru da bilo koga vredjam prozivam ili bilo sta slicno.
Ako je nesto u nekom od mojih postova nekoga uvredilo, iskreno se izvinjavam! Nije bilo namerno!
 
Izvor:poljopartner
bargraph.png
 
Juce sam bio sa ujakom i kaze mi da je njegov prijatelj iz Italije uvozi kukuruz za Srbiju po 35eurocenti za kg, sto mu dodje 40.5 din ...
 
A ovo je pre 10 minuta,citam da u sredu izlazi novi izvestaj USDA o zalihama i proceni prinosa u svetu...Ameri strepe posto su suse kao i kod nas i negde je pala kisa ali kasno...Ovo sto je ostalo kazu gubi dnevno od 1-3% prinosa pri velikim temperaturama...Znaci katastrofa ce biti Evo trenutne cene koja preti da pobije sve rekorde http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn.html
 
@ Savato kod mene je palo kise u nekim delovima atara oko 40 l ali zato mi je dve parcele jednu od 5 kj a jednu od 2 kj 50 % povaljao vetar bilo je i leda ali nije strasno ima slika u temi kukuruz 2012

@amazon nisam dao kukuruz po 24
 
Eto, Leko, docekacemo dobru cenu,ja sam ocekiva 22 do 23, a ono ode na 24.:osmeh:
Ne bi se Miki puno zeznuo oko prognoze da nije ispala ovakva susa.
 
Video sam sliku,greota od Boga!Ja isto tako imao 2009-te jednu njivu i dosla kisa i vetric i povaljao ga samo sto je moj bio ostecen od Diabrotike pa se kandze nisu drzale vec su bile pojedene i cekao se vetric da ga obori na stranu!To ti nije kukuruz u monokulturi?!

---------- Poruka napisana u 16:19 ---------- Prethodna poruka je at 16:18 ----------

Eto, Leko, docekacemo dobru cenu,ja sam ocekiva 22 do 23, a ono ode na 24.:osmeh:
Ne bi se Miki puno zeznuo oko prognoze da nije ispala ovakva susa.
Uvek se nesto bitno desi krajem juna i u julu pa cena ode gore,nikada do sada ili mozda jako,jako retko pada u tom periodu!Dusane da li znas koliko placaju nasi lokalni otkupljivaci?!
 
Video sam sliku,greota od Boga!Ja isto tako imao 2009-te jednu njivu i dosla kisa i vetric i povaljao ga samo sto je moj bio ostecen od Diabrotike pa se kandze nisu drzale vec su bile pojedene i cekao se vetric da ga obori na stranu!To ti nije kukuruz u monokulturi?!

Nije monokultura bila je soja prosle godine ,neki kazu da ce se podici jel ne lezi skroz a nije ni poceo klip formirati pa kao nije tezak toliko ali ja ne verujem da ce se podicui

---------- Poruka napisana u 16:27 ---------- Prethodna poruka je at 16:25 ----------

Eto, Leko, docekacemo dobru cenu,ja sam ocekiva 22 do 23, a ono ode na 24.:osmeh:
Ne bi se Miki puno zeznuo oko prognoze da nije ispala ovakva susa.

pa ja uvek krunim medju zadnjim u selu pa koja cena bude ,neznam zasto ali tako uvek nekad dobijes nekad izgubis ko kocka

---------- Poruka napisana u 16:28 ---------- Prethodna poruka je at 16:27 ----------
 
Dimic Agrar u Bavanistu placa kukuruz rod 2011 TEL KEL po ceni od 22,5 dinara
Bice skup kao zlato veruj mi...Kod nas u ataru a verujem i kod vas ugrozeno je i pitanje da li ce ista biti na vise od 60% povrsina,svi koji su stedeli na djubrivu,kasnije sejali,jako rano sejali...sve je diskutabilno,a neki se vec oprostili od skidanja kukuruza...
 
dekalb je kod nas najvise podgoreo a on je posejan na 75 % povrsina ,najbolje se drzi ns i pionir koji je sejan ne gusce od 24 zato ocekujem bolju cenu kukuruza
 
Nazad
Vrh