Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
U bavanistu 23din na kamion, ja krunim svoje cim bude 24din nebih hteo puno da se kockam osalo mi jos oko 50%.
 
24 din biće do kraja nedelje a 25 početkom iduće :ppozdrav:, ali i to je za mene slaba uteha kad pogledam vremensku prognozu i vidim da u narednih 10 dana nema ni kap kiše :spavam:
 
po nekom mom razmisljanu ako do petka ne padne bar 20mm kise da kombajn nece ni ulaziti u njivu pa stoga vec sad idem u pokolj preostale(prekomerne) stoke da ustedim nesto kukuruza koji ce imati zlatnu cenu
 
Ma ljudi šta se sekirate uvest će naši dileri ovaj sa Čikaške berze po 21 din .pa nama prodavati po 25.:haha:
 
Ma šalim se .Šta mislite da ovo naše sve izgori (ne dao Bog)pa da stvarno moramo uzimati kuku.i pšenicu od naših uvoznika što bi je dobavili iz amerike ili Argentine, Bilo bi jedno 100 din.
 
Ja mislim da nece preci 25 din to je moje neko misljenje ja bi voleo kad bi bilo 30din.Susa ako nastavi djaba nama i 30 kad ga nema:(
 
Bolje da mi nedocekamo 30 dinara,onda smo tek nastradali.Preko 25 ga nece pustati pa da nemaju ni zrno.Ima unija otpada kojoj istice rok pa smo tu mi,
 
Proradio balkanski mentalitet.Sad ce se cekati sa prodajom dogod ne pocne da pada.:osmeh: Apsurd je da prosecan gradjanin AKO IMA POSLA radi za 800kg kukuruza.Apsurd je da za zaradu na 1Kg kukuruza bude zarada,kao na 20 jaja.Apsurd je da na kili maline ima zarade kao na kg kukuruza.Da me ne shvatite pogresno.Treba izvuci maksimum.Niko nije pitao ni kad se radilo s minusom.Treba samo biti realan i zadovoljan sa fantasticnom zaradom na kukuruzu i ne treba traziti leba preko pogace.:ppozdrav:
 
apsurdno je da sam placao setvenu jedinicu 130e,tonu mapa 680e,tonu ureje 430e,laudis 20e,arendu 200e i da necu imati zetvu na kraju godine!
 
Nazad
Vrh