Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Trenutna cijena nije baš toliko visoka , to su futures cijene , današnja je 708 $/bu , ali sve u svemu iz dana u dan ide gore kao posljedica suše . Inače i pšenica je na svjetskim berzama naglo krenula gore za kukuruzom kao alternativa za stočnu hranu .Soja je oborila rekord visoke cijene sa 1526 $/bu , što mu dodje oko 55 din/kg
 
@North ARMY
ne daji im ideje, mozda im jos nije palo na pamet, a i da ne bude rata umesto socijalnog mira...
 
ja cekam 30 :haha: a kod nas tj.otkupljivac iz B.Palanke nudi 22.30
 
Poslednja izmena:
06.07.2012.jpg
 
do danas nisam verovao da će izgurati cenu od 200 evra po toni ali danas mi se čini i da će i to biti mala cena kako je krenuo da raste
 
do danas nisam verovao da će izgurati cenu od 200 evra po toni ali danas mi se čini i da će i to biti mala cena kako je krenuo da raste
i posle Sava je lud,lupa gluposti,prica napamet...Kakve veze ima susa u Americi?Kakve veze ima sto stu Ukrajinci i Rusi izvezli do sad planiranih 90%?Ovo je ocekivano,bojim se samo da ovi nasi ne ostanu ne nekoj glupavoj ceni od 22-23 din max i pokupe kajmak na brzinu...Samo da se trziste psnice spremi 220-225 eura/t je mera koja je realna i po kojoj bi uglavnom svi prodali kukuruz
 
Samo da padne jedna dobra kiša i lepo zalije naše kukuruze odma će oni da spuste cenu :osmeh:
Kameni mislim da grešiš što se tiče kiše.Cena kukuruza je dobila spiralu rasta i psihološki faktor je sada jedan od bitnih činilaca.Opšte je mišljenje da će rod kukutuza podbaciti 30%i bez obzira da li će pasti kiša ili ne i to će gurati cenu gore.Dokle i ko će najviše profitirati to će se tek videti ali mislim da će cena ići do nekih 24 dinara
 
Ako cika Toma i novopeceni vladari ne zaj...bu stvar uskoro bi cena dostigla i 25 din. Mislim da i ako dolaze kise i to veceras rod je podbacio za 40% bar sto se tice nasih atara.
 
Vi sto hranite stoku a morate i da dokupite kukuruz,topla preporuka kupujte po toj ceni i pravite zalihu...Cena kukuruza ce biti mnogo veca za mesec dana,to ce vam biti velika usteda i stavka u kalkulaciji!Do novog roda dosta,a najveci problem je los rod i automatski cena ide gore!
 
Nazad
Vrh