Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Trenutno je zatisje i niko ne otkupljiva zbog zetve.
 
http://www.agroservis.rs/izvoznici-kupuju-kukuruz
04072012.jpg
 
Evo konacno i kod mene sa 19 cena otisla na 21 din sa pdv,nadam se da ce ubrzo otici na bar 25 pa krunim:bravo::ppozdrav:
 
Bio sam na par otkupnih mesta, i svi pricaju jednu pricu da ako kisa na padne u narednih 10-tak dana da se kukuruz ne prodaje , a ako padne do 10-tak dana da ga se sutradan resavamo... Kod nas niko ne otkupljuje kukurz , cekaju da se zavrsi zetva pa ce valjda poceti...
 
Bio sam na par otkupnih mesta, i svi pricaju jednu pricu da ako kisa na padne u narednih 10-tak dana da se kukuruz ne prodaje , a ako padne do 10-tak dana da ga se sutradan resavamo... Kod nas niko ne otkupljuje kukurz , cekaju da se zavrsi zetva pa ce valjda poceti...
Druze moj,nema to nikakve veze,tj. ima veze donekle!Zaso bi ga se resavao sutradan da nece mozda da padne cena?! Danasnji ugovor u Budimpestanskoj berzi za isporuku u novembru se nasao na kvoti od 22,70 din po kilogramu.Jel ti to nesto govori?!Kukuruz ce biti skup i cena ce rasti iz dana u dan,zivi bili pa videli.Izvoznici se otimaju o kukuruz pogotovo sto je ostalo 20-25% proslogodisnjeg roda i sve se nalazi u ambarima kod seljaka.http://bse.hu/topmenu/trading_data/commodities_market/grainfutures?showfull=true
 
Ako cena dostigne 25 din ja moj prodajem mada mi je ostalo samo 10 % .

IZVOZNICI KUPUJU KUKURUZ



Novi Sad, 04.jul 2012.g.
IncredibleCorn.jpg

Izvoznici kukuruza iz Srbije ubrzano kupuju žuto zrno za ugovorene isporuke, pa je cena već nekoliko dana na Produktnoj berzi u Novom Sadu u porastu i kreće se oko 22 dinara po kilogramu bez PDV-a (pre tri dana cena je bila 19,20). Ako se ponovi cena kukuruza iz jula prošle godine kada nije bilo suše kao danas, kukuruz će imati dominantnu cenu od 21 do 23,50 dinara za kilogram, bez PDV-a. Nakon ove cene prošle godine, usledio je pad. Informacija iz poljoprivrednih stručnih službi u Vojvodini, kukuruza trenutno nema u većoj ponudi jer ratari odugovlače da bi postigli veću cenu ali i da bi se uverili kako će se zbog suše nadalje kukuruz razvijati. Naime, oni tvrde da se suša već uveliko oseća, naročito u poljima u srednjoj Bačkoj i Banatu, gde se na nekim parcelama pojavila i kukuruzna zlatica, pogotovo tamo gde je kukuruz sejan dve godine uzastopno. Zbog nedostatka vlage listovi kukuruza su tokom dana sklopljeni. U okolini Zrenjanina kukuruz je uveliko vlatao i ostao je nizak. To je, kažu stručnjaci, loš znak za uspešno formiranje klipa i solidan prinos.



Izvor : http://www.agroservis.rs


 
Sad sam dosao sa njiva,iz atara koji vazi za najplodniji i najvlazniji u Indjiji.
Kuruz izgleda katastrofalno,za 20 godina koliko se aktivno bavim poljoprivredom,nisam upamtio ovakvu susu. Bilo je susa i ranije ali u avgustu kad su klipovi odavno formirani.
Ali ovo jos nisam video,na 90 % njiva jos nije ni poceo da formira klipove,(a jedan strucnjak mi rece da postoji opasnost da uopste nedodje do oprasivanja,jer pri ovakvim temperaturama kako rece,polen izgori u vazduhu),a kukuruz je do kolena bukvalno izgoreo!
Zato i da kisa sutra padne,ovo do sad je odnelo bar 20 do 30 % roda!
Zato nema govora o padu cene i resavanju kuruza ako padne kisa!
 
Danas sam imao ponudu na 22,oo rsd/kg sa pdv-om, kako kažu sa berze velika je potražnja za kukuruzom.
 
To mu po današnjem srednjem kursu NBS dođe 27.89 din/kg, a računica ide ovako 7.71 dolar puta 91.9029 dinara je 708,571359 dinara podeljeno sa 25,4 koliko je kilograma jedan bušel kukuruza i dobijemo okruglu cifru od 27.896510196850393700787401574803 dinara za jedan kilogram kukuruza.
 
To je odlično. Samo nek ide , ako vreme nastavi ovako može da bude i 30 din ...... nećemo imati zaradu sledeće godine.
 
Ma radilo se dosta bez zarade pa će se i ovo progutati ,bar da bude 30 a ja da se pohvalim da sam prodao po toj ceni makar i dve tone.
 
Nazad
Vrh