Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Dimic Agrar od danas u Bavanistu kukuruz rod 2011 placa 20,5 dinara TEL KEL
 
Do 20.jula cena kukuruza će dostići 25 dinara !!!!!
Ali iduća berba kukuruza će biti žalosna, i brzo ćemo je završiti, ja sam na moj silos stavio zanku ono što mi je još ostalo neka stoji, dok nepadne bar malo kiše nema prodaje nipokojoj ceni.
Kod nas 21 din,tj zvanicno 20,80 ali 21 ide bez problema...Ja ocekujem posle 15-og skok i mora doci do njega posto u okruzenju svi imaju jace cene nego mi.Ovogodisnji rod ne smem ni da pomislim kakav ce biti i ja cuvam do daljnjeg kukuruz

---------- Poruka napisana u 21:21 ---------- Prethodna poruka je at 17:44 ----------

Kako divljaju cena na svetskim berzama,pogotovo Americkim...Bice dobra cena i kod nas,ko moze da ceka neka saceka jos 20-ak dana!U zivotu ne moze nista sa sigurnoscu da se kaze ali verujem da ce cena minimum biti 23-24 din
 
Cena ce ici gore sigurno,samo treba pametno sacekati i netraba reagovati na kupce koje stvaraju laznu sliku cena.
Kukuruza je sve manje i nemoze nas niko ucenjivati, mislim da je dosla maca na vratanca.
Glavu gore ljudi bice bolje.
 
O Milane pozdrav od Zorana Bukura kako je?Sto se tice cene kukuruza i ja mislim da ce biti ovo za pamcenje ko je zadrzao u ambare uzece lepe pare,a i vreme je da se to desi vec jednom.
 
Na Americkim berzama busel kukuruza Julski ugovori 700$/busel znaci 700*91,5 (srednji kurs dolara)-izlazi 64.050 dinara / 25.4(odnos busela i kilograma) ispada da je preslo 25 din tj.tacno 25,21 din po kilogramu!Juce skok od 6,7% danas tendencija rasta,sta ovi nasi lopovi cekaju,kazu dok Ukrajinci ne isteraju svoj do kraja jula
 
03072012.jpg
 
Jos nisam u Staparu pa ne mogu da krune bez mene. Dok ja dodjem izgleda da ce biti 200e/t, tako da hteo ne hteo otpada dogovor o 190e/t :osmeh:
 
U ponedeljak izasao izvestaj o stanju kukuruza u USA,u kojem je oborena prognoza za dobar/odlican rod u Americi na 48%,to je pad od proslo- nedeljnog izvestaja za 8% i zato je nastupio evidentan skok od preko 10% za 2 dana...Gde ce se zadrzati videcemo,samo mogu da zamislim sta bi bilo kada bi cena nafte pocela opet da skace.Cekamo svojih 5 minuta,valjda cemo ih docekati
 
Nazad
Vrh