Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Uskoro će da krene cena gore i kod nas , sad sam već siguran . Nastupa vreme kao u paklu .........
 
Au skok a sutra jos veci...Sve je izvesnije da ce rod u Americi prema najavama biti znatno manje nego inace-mimo rekordno posejanih povrsina pod tom kulturom!Susa uzima danak i kod Jenkia i to se odrazava na skok cene koja ce sutra biti jos veca i dokle god se ne napravi realan bilans i procena prinosa u koju ja sumnjam da ce biti dobra cena ce imati tendenciju rasta.Bez obzira sto je cena nafte u padu na svetskim berzama,ako jos i nafta skoci mislim da ce biti daleko bolja cena i kod nas!
o79gnl.jpg
 
Ja sam samo optimista zasto da imam crne misli ,americi treba susa ona je i nama sa uraniumom izmutirala nasu klimu
 
190 e/t je dobra cena...možda će biti i malo veća (verovatno će i ova suša uticati malo na cenu) ...nema " miki-boki-klokia" da nam saopšti kretanje cene kukuruza za mesec jul-avgust...
 
190 e/t je dobra cena...možda će biti i malo veća (verovatno će i ova suša uticati malo na cenu) ...nema " miki-boki-klokia" da nam saopšti kretanje cene kukuruza za mesec jul-avgust...
Kloki je posten covek,nema veze sa ovim likovima tj ne minira ovu temu.

Sto se tice cene slab je to rast da se radujemo 20din/kg toliko je bilo pre 2 meseca,a on iz dana u dan kalira,a leptiri se polako kote ...

Inace puca svetu ona stvar za nas u svetu se gaji kukuruz na oko 170-180 miliona ha,kod nas svega na 1.2 miliona ha i robnost(izvoz) kukuruza je SAMO 12% i od tih 12% ode 50% za Rumuniju,ostalo CG,BiH,Makedonija...
 
Nazad
Vrh