Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
sta vam je ljudi, budite malo smireniji nece valjda svetsku cenu obarati nas novopeceni predsednik, pa izvoznici bas na ovu kartu igraju. onaj koji upadne u klopku taj je uhvacen a ostali ......????????? vreme ce da pokaze, ja se puno ne sekiram ali sad da dam za 2050din/ 117 din = 175 eura hm nesto mi je malo::novac::
Nece on sigurno da je obori sad al do jeseni ima da spicka sve sto mu se nadje. Idea da hleb kosta 3 dinara nije moja bila vec njihova. Tako ti je kad su ljudi bili zeljni promena. Sto se tice cene kukuruza vise nema sanse da toliko raste kolko ce evro da sjebe sve.
Ja cu ovih dana sve prodati sa lagera i ulozim u dolare ili svajcarce. Ta govna europska ne kupujem vise.
 
Kod nas je 50e prikolica ~4t dobro natovarena. Od koliko vagona (tona) kukuruza je to, stvarno ne znam...
 
Da, to je otprilike od 6 tona zrna,i kod mene se tako natovarena prikolica prodaje po ceni tone drvenog uglja na drvarama(kolubara,kostolac) ,e sad trenutno ne znam tacnu cenu...
Nego nisam pametan vise, sta nam je ciniti sa kukuruzom ,kod mene prosle nedelje bio 20,50 din ,(ove nisam gledao) a evro raste::jako_besan::...
 
Danas sam cuo ovde u okolini Zrenjanina 21.20 din/kg ali jbg evro je stvarno nekontrolisano poceo da divlja tako da u ovoj situaciji je tesko biti pametan mada ja mislim da sa ovih mojih par vagona mogu da rizikujem i cekam jos pa sad sta bude nek bude.
 
25.05.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
25052012.JPG


25052012k.JPG


25052012p.JPG
 
Od ponedeljka kod nas koliko sam cuo cena ide na 21,50 tel-kel...Da li da verujemo ili je packa,videcemo?!Trenutno 21,10-21,20 tel-kel
 
Ako se drukcije ne naredi.Ovo je ipak Srbija.Ovde su prognoze ne zahvalne.Sve je cista lutrija.Koliko ce biti evric u ponedeljak.:osmeh:Na ovo ludovanje mozda niko nije ni racunao,a vidim da se vec optuzuje predsednik koji nije ni polozio zakletvu.Use i u svoje kljuse i sami smo krivi i ako ga prodamo i ako ne.:ppozdrav:
 
Od ponedeljka kod nas koliko sam cuo cena ide na 21,50 tel-kel...Da li da verujemo ili je packa,videcemo?!Trenutno 21,10-21,20 tel-kel
pa mora da ide gore cim i euro skace a ovi izvoznici prodaju to u evrima samo sto ne dizu cenu koliko bi trebalo(ne prate kurs nego gledaju extra profit da ulove) kad bude slabija ponuda da vidis kako ce da dizu samo da bi im narod prodavao.
 
samo da nebude ono u poslednji cas pa da se zatrpaju i nemogu da ga izvezu.a to je njihov problem,mada 20 din/24 din dobra zarada za njih
 
Juce sam prodao sav kukuruz sa lagera cena 20.20 din. Na odbitak od jesenas sad se odbilo jos 5% lager. Na ukupnoj kolicini koju sam predao odbijeno 13% sa svim troskovima. Od svega ovoga nisam zadovoljan samo sa cenom. Nisam uspeo nista jacu da dobijem od Race, ali sta je tu je, jedna velika briga manje u mojoj glavi.
 
Nazad
Vrh