Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Najbolja cena za sad bila onda kad sam prodavao u Januaru tel-kel sa 23 % vlage za 19 din a €vro sam kupovao po 106 - 107 din . Ako preračunamo što se osušio i kalirao ja sam dobio 200€ po toni :osmeh: . ( Neračunajući kamatu što mi pare stoji u banku :haha: )

Inače više neverujem u veču cenu od 180 - 190 € .
 
Kod nas 23 -24 na malo,komsija obisao celo selo i ne moze da nadje.Ja mu pozajmio do sutra dok ne dodje svercer ujutro sa kukuruzom.Imam i ja za prodaju nekoliko tona,ali neka ga jos malo.Prosle godine sam za jedan dan prodao 2 tone na dzak-dva.Ove godine ce da se sjati pola sela samo da se cuje da prodajem.Svi hrane neku stoku,a kukuruz slabo rodio.
 
Ako si namenio za vic nedelje uspeo si:haha: Ove godine jedna od naljboljih investicija bice ulaganje u cardake; kotarke pa makar i improvizovane kod mene.
Gledao sam na nekoliko mesta u Bačkoj kako ljudi spoje dve armirirane mreže ubace ga i pokriju ceradom.Posluži svrsi a malo ulaganje.
Mislim da će veći problem ljudima biti branje jer kako su rumuni počeli vući masovno berarače sve ih je manje po selima bar kod nas.
 
Eto nama netrebaju ni beraci vise, posto smo najpametniji u okruzenju a silose nemozemo bas svi da imamo.Ja sam prodao sa lagera za 20.5 euro bio112.3 oko 10- tog
 
Evro se nece zaustavljati do 120din, a koliko kukuruz moze da skace, ne znam, ali ovo nije dobro. Uvoznici su svi vec korigovali dinarske cene na kurs evra od 118-120.
 
PREGLED CENA ŽITARICA



23.05.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
23052012.jpg

 
Poslednja izmena:
zvanični kurs NBS



[TABLE="width: 580"]
[TR]
[TD]KURSNA LISTA BR.94
ZA ZVANIČNI SREDNJI KURS DINARA

FORMIRANA NA DAN 22.05.2012. GODINE
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="class: tableCell"]
[TR]
[/TR]
[TR]
[TD]978
[/TD]
[TD]EMU
[/TD]
[TD]EUR
[/TD]
[TD]1
[/TD]
[TD]114,1070
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Juče tako a danas
[TABLE="width: 580"]
[TR]
[TD]КУРСНА ЛИСТА БР.95
ЗА ЗВАНИЧНИ СРЕДЊИ КУРС ДИНАРА

ФОРМИРАНА НА ДАН 23.05.2012. ГОДИНЕ[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="class: tableCell"]
[TR]
ШИФРА ВАЛУТЕНАЗИВ ЗЕМЉЕОЗНАКА ВАЛУТЕВАЖИ ЗАСРЕДЊИ КУРС[/TR]
[TR]
[TD]978[/TD]
[TD]ЕМУ[/TD]
[TD]EUR[/TD]
[TD]1[/TD]
[TD]114,7419[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Razlika 0,64 din
 
Idem jutros gradom i gledam cene za evrice sad su zaokruzili na 116din otkupni evro.
A kukuruz i dalje isti,inace onaj nas sto smo predali kad su merili vlagu bila je 15.2 sto je meni nesto mlogo.
Cena i dalje ista 20.5din/kg.
 
Sutra evro još 60 para gore :zli:,srednji na 115,46. Ako ovako nastavi :sjasi:...

---------- Poruka napisana u 21:50 ---------- Prethodna poruka je at 21:49 ----------

A cena kukuruza STOJI !
 
ako ovako nastavi evro ja moj kukuruz necu prodavati za dinare oni sve vezu za evro repromaterijal naftu rate od kredita a nas proizvod u dinarima e nemoz to tako
 
PREGLED CENA ŽITARICA



23.05.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
23052012.jpg


Sta je onda razlog ovolike cene soje kod nas,nije valda da je nema u Madjarskoj posto vidim nema ponude
 
Nazad
Vrh