Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Pero, kanda ćeš morati promeniti firmu.Nije mi jasno šta se dešava sa Racom uvek je bio ako ne najači sa cenom onda isti ko ostali,a sada?
 
Kod nas je 21,a u petak otislo 2000 evra neplanirano za lozak,pa sad moram sutra-prekosutra da prodajem nesto kukurua.
 
Isti s ija; samo što je kod mene otišlo na registraciju motora, mature ,fakultet a da ne spominjem poljoprivredu.Jedna kamionka natovarena a u 9 h. dolaze komšije da tovarimo još jednu pa za Brčko.Cena 0 .215 e ,, a neki dan prodao jednu po0.22e, kaže pala cena .:sjasi:
 
U Novom Milosevu (u stvari u Beodru) danas u masinski park 20,80 sa pdv-om... i odbili su mi 1% za lom ili za primesu ne znam i nije ni bitno, ali je ::sramota::...::jako_besan::::samo bes::

p.s.: kod kostica (MK) isto danas u Novom Milosevu (u Karlovu) 20,70 sa pdv-om...
 
Okrunili danas kukuruze. Cena 21 dinar sa pdvom, pare sutra, mogle i danas.
Na kraju da sumiram prošlogodišnji rod. Sa površine od 3 ha, danas smo okrunili nešto više od 26 tona. Prinos oko 8,7 t/ha suvog zrna. Kakva je bila godina, i nije tako loše ispalo. Nismo mislili da će biti toliko, računali smo na nekih 2 vagona.
 
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA
(din/kg bez PDV-a)
Presentation28.5..jpg


 
E drugari pocinje igra nerava ocekuje se manji pad cene kukuruza.Da vidimo kojom se brzinom siri ta epidemija,
 
Kad vec da padne, pa ja nisam ni stigo do ovih vasih cena, skladistari u sprezi, sporo dizu cene a brzo obaraju
 
Kod mene najavili novu cenu za sutra, ja sam danas okrunio, kažu od sutra višlja cena.... današnja je bila 20.40....
 
Nazad
Vrh