Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
ispade bolje da sam dao jesenas,nego sto sam ga cuvao...Ovo samo moze u Srbiji,i dokle god bude dinar i ne bude vezano za (evro) kao sto nas zaduzuju,mogu da nam rade sta hoce do tad.
 
Niko nas ne tera na zaduzivanje,a ni na prodaju. :osmeh:

---------- Poruka napisana u 22:20 ---------- Prethodna poruka je at 22:19 ----------

Mirko jel imate predstavu koliko bi kostao transport iz Amerike ??
 
Od jesenas krajnji domet mi je bio kraj Maja za prodaju kukuruza. I do pre nekoliko dana sam tako razmisljao medjutim sad kad vidim kako evro luduje stvarno ne znam sta da radim. Ne mogu biti pametan a cena kukuruza nikako da krene na gore.
Inace kod nas Raca kukuruz sa lagera placa samo 20 din.:sjasi: U pitanju su 75 t. kukuruza.
 
Radimo zemlju na godine jednom coveku duzi period, i pogodjeno je za odredjene kg kukuruza na lageru, pa kad mu odgovara cena onda se i prodaje. Taj covek ne prati internet, berze i slicno, ali ono sto sam primetio je da je u zadnjih 5 godine , 4 puta uzimao kukuruz kad je najveca cena dostignuta, nekada u februaru, nekada u junu, nekad u avgustu. Evo jutros je bio da se isplati arenda .
 
Ja sam onda dobro prošao, prodao po 20.20 a evre kupio po 112 ,a danas vidim u gradu evro 117.5 ,oni nisu normalni cena stoji a evro ide gore
 
Bogami ove godine ni rulet nije ravan ovom kockanju. Tamo se bar zna koliki procenat dobijes, a koliko gubis.
Izgleda ce moj "baba" ove godine biti u pravu kad je pre mesec dana prodao kukuruz i pretvorio u evre.
Nikad nisam znao da igram karta, a ove godine to znanje izgleda ima da se isplati.
Stace biti na jesen, nek nam je onaj od gore u pomoci.
 
Zacrtali ste 2000e za vagon, a niste predvideli sta AKO SLUCAJNO to se ne ostvari... Ove godine tvrdim da je najisplatljivije bilo prodati sa njive ko je krunio ili pocetkom februara iz cardaka.
 
Ja ne iskljucujem da moze da bude 200e/t u nekom trenutku do pocetka novog kukuruza, ali trenutno kako stoje stvari JAKO tesko ce se ostvariti. Ko je uhvatio 180e/t treba da bude ZADOVOLJAN.
 
sta vam je ljudi, budite malo smireniji nece valjda svetsku cenu obarati nas novopeceni predsednik, pa izvoznici bas na ovu kartu igraju. onaj koji upadne u klopku taj je uhvacen a ostali ......????????? vreme ce da pokaze, ja se puno ne sekiram ali sad da dam za 2050din/ 117 din = 175 eura hm nesto mi je malo::novac::
 
Nazad
Vrh