Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 154 45,8%

  • Ukupno glasača
    336
Naravno da je meni najbitniji profit...a moji prioriteti kao poljoprivredniku su vezani za investicije...a investirati moze samo ko profitira...Lako je zar ne!?...jbg mnogo sam citao Alana Forda kao tinejdzer.
Pretpostavljam da je sve pošlo od tvoje pretpostsvke da ću termiski ugovoriti svu količinu što je ne moguće. Jer ne znam koliki će tačno biti rod na kraju. Zato bih ugovorio jedan manji deo koji bi tim svojim malim procentualnim delom od ukupnog prinosa učestvovao u zbiru profita. I na taj način obezbedio sebi neku cifru na računu a opet ostavio mesta da sa ostalim planiranim delom robe vadim veći profit i čekam bolju cenu. A ako cena bude manja kasnije, tešiću se jer sam ove obaveze rešio sa boljom cenom robe i manjom količinom... Eto to je bila suština svega, a ne da računam profit sa terminskim ponudama, jer nemam pojma šta ću skinuti sa njive. A može za 7-10 dana da opauči led i sve sjebe pa onda čaba sve moje procene oko prinosa i profita...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je sve pošlo od tvoje pretpostsvke da ću termiski ugovoriti svu količinu što je ne moguće. Jer ne znam koliki će tačno biti rod na kraju. Zato bih ugovorio jedan manji deo koji bi tim svojim malim procentualnim delom od ukupnog prinosa učestvovao u zbiru profita. I na taj način obezbedio sebi neku cifru na računu a opet ostavio mesta da sa ostalim planiranim delom robe vadim veći profit i čekam bolju cenu. A ako cena bude manja kasnije, tešiću se jer sam ove obaveze rešio sa boljom cenom robe i manjom količinom... Eto to je bila suština svega, a ne da računam profit sa terminskim ponudama, jer nemam pojma šta ću skinuti sa njive. A može za 7-10 dana da opauči led i sve sjebe pa onda čaba sve moje procene oko prinosa i profita...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Tacno tako...svaki scenario je moguc...
 
Problem je u tome da mi na ovim terenima ima cemo manje od 2t po kj, nas ni cena ne vadi ni americka ekonomija, ni ukrajna a kamo li kina ..svi gubimo, ova je vec cetvrta godina, da ne dobijemo ulozeno..i KRAJ price!!!
 
Kvaka je sto kaze Stiv 4 godine za redom lose za proizvodnju.
Scenario koji nam se desava je najgori moguci, severno od Kule-Vrbasa nece biti robe, juzni ce biti.
Mi koji smo u susnom delu godinama vec mozda bolje da menjamo delatnost.
Oko amatera i profesionalaca je tanka linija u trgovini. I jedni i drugi promase. Cenu za 30-60 dana koja ce biti ne zna niko.
 
Koji trgovci?
Lako je biti trgovac kada je pšenica (ili neka druga roba) otišla na 40 din.
Problem je kad se sa tih 40 vrati na 18 din.Treba i onda biti trgovac.
Ili je ipak sve kocka?
Kad prodati odnosno da li još sačekati.
Svi trgovci. Niko od trgovaca ne kupuje dok ne nađe kome će prodati i uzeti razliku.
Nešto drugo su razni tipovi otkupljivača-prerađivača ali oni nisu trgovci.
 
Ok ako je tako. Cini mi se da je pred novu godinu bio 19.
Moze i Bojcetic reci kada je maksimum za tekucu sezonu bio da se prodaje na veliko. Sada dalje kako ce proci vidjecemo
 
Nazad
Vrh