Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 154 45,7%

  • Ukupno glasača
    337
kod nas 19 do 19.2 sa 8pdv pre dva dana kad sam pitao ,trebace nesto para,e sad dal ce biti veca kad se bude vrsilo....
Ja sam dobijao 160 evra plus pdv na doveženo ili 150 plus pdv na utovareno pre 8-9 dana. U ponedeljak zovem ponovo da čujem kakva je situacija...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Sad sam došao sa mora. Sutra perem kombajn. U ponedeljak obilazak pa ću znati sa čim sa zadovoljan...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Zavisi kakav prinos ocekujes?...Kolika su ti ulaganja?...i sta te zadovoljava...?
Cijena na koju pristajes nebi trebala imati nikakve veze sa prinosom koji ocekujes i sa tim sta te zadovoljava , kako si proso ...i to .
Samo sa tim dali mislis da ce kasnije u toku godine biti veca ili manja i kolko .
Znaci kocka ,jel tako , ili pretpostavke .
 
Cijena na koju pristajes nebi trebala imati nikakve veze sa prinosom koji ocekujes i sa tim sta te zadovoljava , kako si proso ...i to .
Samo sa tim dali mislis da ce kasnije u toku godine biti veca ili manja i kolko .
Znaci kocka ,jel tako , ili pretpostavke .
Razmisljas kao velika vecina hobi poljoprivrednika...znaci pogresno!
 
Cijena na koju pristajes nebi trebala imati nikakve veze sa prinosom koji ocekujes i sa tim sta te zadovoljava , kako si proso ...i to .
Samo sa tim dali mislis da ce kasnije u toku godine biti veca ili manja i kolko .
Znaci kocka ,jel tako , ili pretpostavke .
Profesionalac se ne kocka. Profesionalca zanima profit. Profit se ostvaruje tako sto pomnozis Prinos sa Cenom i od toga oduzmes Ulaganja. Ako te jos nesto zanima ,pitaj?
 
Profesionalac se ne kocka. Profesionalca zanima profit. Profit se ostvaruje tako sto pomnozis Prinos sa Cenom i od toga oduzmes Ulaganja. Ako te jos nesto zanima ,pitaj?
Mene zanima koja će cena biti krajem septembra, da znam da li da prihvatam ovu ponudu i pustim neku sigurnu količinu ili da čekam? Ne bih više da se kockam ako ti imaš rešenje....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Mene zanima koja će cena biti krajem septembra, da znam da li da prihvatam ovu ponudu i pustim neku sigurnu količinu ili da čekam? Ne bih više da se kockam ako ti imaš rešenje....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Pa vec sam odgovorio Momi...to vazi i za tebe...(prinos x cena)-troskovi=zarada...imas dve poznate i jednu nepoznatu(prinos)...pretpostavljam da si iskusan poljoprivrednik i da mozes priblizno da odredis prinos kad budes obisao njive...a to sto te ,,muci" je profit tj zarada po jedinici povrsine...to zavisi od tebe...ja bih bio zadovoljan sa zaradom od 30% na ulozeno.
 
Sve je to jasno. Spram stanja useva Sa ovom cenom nisam zadovoljan. Ali ako u septembru bude cena manja a ja svakako moram da prodam nešto do tada, moje pitanje je kad ću biti manje nezadovoljniji, ako rešim nešto sad ili da čekam?

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Bila je ponuda od almexa 16.9 + pdv do 16% vlage.
Kakva je situacija sa prinosom u Rumuniji ,Madjaroskoj,Ukrajina?
Zna li neko?
Ukrajina radi neke suse skida manje nego lane a i manje je zasijano kukuruza ove godine nego lane.
Za ostale drzave neznam, doduse cijenu kukuruza po meni diktira Amerika i Brazil, ako netko od njih podbaci onda se mozes nadati nekom rastu cijena. A tamo koliko cujem Brazil ce opet imato dobre prinose, Amerika takodjer s tim da Amerika radi neprodanog kukuruza ima najvece zalihe na skladistima u zadnjiih 10 godina jer Kina i oni slabo trguju.
 
Sve je to jasno. Spram stanja useva Sa ovom cenom nisam zadovoljan. Ali ako u septembru bude cena manja a ja svakako moram da prodam nešto do tada, moje pitanje je kad ću biti manje nezadovoljniji, ako rešim nešto sad ili da čekam?

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Pitanje za milion dolara!:LOL:Svakakav scenario je mogucan...Koliko god da je prinos los,pritisak robe za prodaju je veliki u zetvi...Prosle godine je bio pokolj u jeku zetve zbog prelaznih zaliha i kojecega jos...
 
Луцијан, нека математика каже да на вишегодишњи просек се узима уложено х 1.26 до 1.33, то је реално и одрживо на дуже стазе. Може чак и мало мање ако је стабилна производња.
Али код нас је логика напустила чет, свака година је за себе због других ствари тако да и тих 30 % уопште не буде пуно. Некоме је мало, а неко добаци до зелене траве.
 
Pitanje za milion dolara!Svakakav scenario je mogucan...Koliko god da je prinos los,pritisak robe za prodaju je veliki u zetvi...Prosle godine je bio pokolj u jeku zetve zbog prelaznih zaliha i kojecega jos...
E ebiga. Ja pitam kako se zoveš ti kažeš neće padati kiša... Ajd ovako, zamisli da imaš obaveze finansijske krajem septembra. Da li bi prodao kukuruz po ovoj ceni ili bi čekao? Zanemari stanje useva i prinos.... Veoma prosto pitanje jer se ti ne kockaš... Ajde...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Profesionalac se ne kocka. Profesionalca zanima profit. Profit se ostvaruje tako sto pomnozis Prinos sa Cenom i od toga oduzmes Ulaganja. Ako te jos nesto zanima ,pitaj?
Nemoj pogresno da me razumijes , ali meni je ovaj tvoj stav smijesan. Na cijenu ne uticemo pojedinacno , ona je berzanska i pomjera se kao i sve berzanske cijene od raznih uticaja .
Profit naravno da racunamo ali u druge svrhe ,npr prije svega dali da se i dalje bavimo tim , dali da povecavamo ,smanjujemo , ulazemo , koliko da trosimo itd , ali profit sigurno ne racunamo iz razloga da znamo po kojoj cijeni da prodamo . Prodati mozemo samo po cijeni koja je u tom momentu , plus minus nesto.
 
Nazad
Vrh