Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 154 45,8%

  • Ukupno glasača
    336
Naravno da je meni najbitniji profit...a moji prioriteti kao poljoprivredniku su vezani za investicije...a investirati moze samo ko profitira...Lako je zar ne!?...jbg mnogo sam citao Alana Forda kao tinejdzer.
A šta misliš koji su moji i momini prioriteti? Jer ti si profi i vezani su za investicije. A za čega su vezani prioriteti nas hobista jer razmišljamo drugačije? To jest, na kraju je ispalo da razmišljaš isto ko i mi samo eto držiš se toga da si ti profi...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Od obicne dileme da li prodati odmah ili za mesec dana ispade cela nauka, jos ce doci i do svadje.. pola pola je da se manje kajes sto nisi ono drugo uradio..vise puta dokazano da je ovde pravilo da nema pravila.. Il se prodaje odmah i vise ne pratis cenu ili prodas kad treba para za nesto i to je to.. sve drugo je kako te u*ere
 
Dilema je ispala da se profesionalci ne kockaju u poljoprivredi... Jedan seoski gazda koji radi oko 400 ha zemlje (rekao bih da je profi) možda i više, pre 2 godine na pšenici je izgubio oko 200.000 evra na razlici u ceni jer je čekao bolju cenu...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
A šta misliš koji su moji i momini prioriteti? Jer ti si profi i vezani su za investicije. A za čega su vezani prioriteti nas hobista jer razmišljamo drugačije? To jest, na kraju je ispalo da razmišljaš isto ko i mi samo eto držiš se toga da si ti profi...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Ni u jednom postu nisam napisao da sam profi...napisao sam da sam racionalan i da mi je prodaja vezana za investicije...a svakako ne razmisljamo isto,vas dvojica poistovecujete terminsku prodaju sa kockom. Napisah profesionalac 3x1/3...to je sablon,znaci svake godine...e sad to sto ce kod tebe biti slab rod pa ti ni 50 din nece biti dovoljno da pokrijes dugovanja to je tvoj problem...mnogo si bre isfrustriran!
 
A sto je najgore nikom od nas nije lako i sad sta mi znaci da se pravim pametan...mogu da kažem moje mišljenje .Znamo svi koja je cena koštanja ali mnogo puta je to ispod cene.Na ove prinose malo je i 30 din.A od toga verovatno nema ništa.Najhore što može da se desi da u momentu kad treba lova a oni koji otkupljuju znaju za taj momenat drže nisku cenu..a lager visok..Budi popo čovek budes qrac.Nego samo sreće.
Na kraju zelim svima da prodaju po najboljim cenama jer svi znamo kako nam je.
 
Ni u jednom postu nisam napisao da sam profi...napisao sam da sam racionalan i da mi je prodaja vezana za investicije...a svakako ne razmisljamo isto,vas dvojica poistovecujete terminsku prodaju sa kockom. Napisah profesionalac 3x1/3...to je sablon,znaci svake godine...e sad to sto ce kod tebe biti slab rod pa ti ni 50 din nece biti dovoljno da pokrijes dugovanja to je tvoj problem...mnogo si bre isfrustriran!
Ozbiljno se razumeš u matematiku i ekonomiju.
Sigurno si imao dobre ocene u toku školovanja iz tih predmeta.
 
Nazad
Vrh