Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 154 45,7%

  • Ukupno glasača
    337
Ok ako je tako. Cini mi se da je pred novu godinu bio 19.
Moze i Bojcetic reci kada je maksimum za tekucu sezonu bio da se prodaje na veliko. Sada dalje kako ce proci vidjecemo
Ako pricamo o ceni na utovareno decembar 2023 18.2-3+pdv max, kasnije padala cena pa u maju maksimum 20-21+pdv. Onda je cena jos 2-3 isla gore dole do sada. Trenutno je opet pad jer ima puno stare robe sto ceka utovar. Dunav pada i utovari se pomeraju. Ulazimo u 9 mesec sigurno sa otpremom stare robe a nova ce vec doci.

@Boderlica
Neces verovati koliko ima kockara u trgovini. Dobrican je napisao 21 sa pdv kamion na njivu to je besmislena cena (visoka) koja je iznad cene natovarene na brod. Medjutim da li je moguca? Jeste. Neka farma hoce da kupi 2000-3000-5000t koliko im treba za sezonu i platice to, misleci da ce kasnije biti skuplje. Neko kratak za robu i ima 5km prevoza platice mozda. Svako ima svoje razloge.
 
A sto je najgore nikom od nas nije lako i sad sta mi znaci da se pravim pametan...mogu da kažem moje mišljenje .Znamo svi koja je cena koštanja ali mnogo puta je to ispod cene.Na ove prinose malo je i 30 din.A od toga verovatno nema ništa.Najhore što može da se desi da u momentu kad treba lova a oni koji otkupljuju znaju za taj momenat drže nisku cenu..a lager visok..Budi popo čovek budes qrac.Nego samo sreće.
Na kraju zelim svima da prodaju po najboljim cenama jer svi znamo kako nam je.
Nisi od juce. Cena kostanja i cena prodajna robe kojoj fluktuira cena od ponude i potraznje nema veze jedno sa drugim.

Niko ne moze da monopolizuje trziste kukuruza jer ima previse igraca i posle 1 sat nekog procepa cena iznivelise se.

Kad god se drzava umesa (zabrane izvoza, ogranicavanje cena) poslepodice po trziste u narednom periodu budu dalekosezne.
 
@Boderlica
Neces verovati koliko ima kockara u trgovini. Dobrican je napisao 21 sa pdv kamion na njivu to je besmislena cena (visoka) koja je iznad cene natovarene na brod. Medjutim da li je moguca? Jeste. Neka farma hoce da kupi 2000-3000-5000t koliko im treba za sezonu i platice to, misleci da ce kasnije biti skuplje. Neko kratak za robu i ima 5km prevoza platice mozda. Svako ima svoje razloge.
Naglasio sam da prerađivači za mene nisu trgovci, a farma je za mene prerađivač.
A oni trgovci koji su se kockali većinom su propali i ostali dužni. Ja sam pisao o trgovcima koji idu na sigurno i opstaju.
 
To je danasnja naj niza cena a isla je i do 19+pdv
Od juče pregovaram sa trojicom ozbiljnih igrača i sa kojima imam dobru saradnju već godinama. Ni količina nije mala. Krenuli smo od 18.5. Stalno zivkanje i provera i podizanje po malo. Da bi danas u podne imao 19.4. Krljali smo se do 15h za tih 10 para.

Gde vi te cene nadjete meni nije jasno...

I kažu sutra pola dinara dole ide.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovde to ugovaranje i ne postoji :) Meni nije jasno za soju da je tako mala cena ako je trenutna 10ak din veca. Tj da ovi koji su vec skinuli prodaju isto po 52? Bar sam ja tako razumeo neki izvestaj sa berze.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ne vredi. Sva trojica su bili tu negde na 54. Prva ponuda bila na 53. I jedva nekako izvučem ovo na kraju...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Od juče pregovaram sa trojicom ozbiljnih igrača i sa kojima imam dobru saradnju već godinama. Ni količina nije mala. Krenuli smo od 18.5. Stalno zivkanje i provera i podizanje po malo. Da bi danas u podne imao 19.4. Krljali smo se do 15h za tih 10 para.

Gde vi te cene nadjete meni nije jasno...

I kažu sutra pola dinara dole ide.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Gde nadju te cene? Pa pročitali su ih na izveštaju neke produktne berze!
E,a kada zoveš tog nekog otkupljivača da se dogovoriš onda počinje igra živaca samo to mnogi nisu nikad ni probali. U svakom slučaju jedno kajanje ne gine: zašto sam toliko ugovorio ili zašto nisam više ugovorio...
 
To mozes pisati za sebe! Aktivno trgujem svojom merkantilom preko agencija vec godinam. A ako radim sa nasim otkupnim mestima imam validan reper za dobar dogovor. Ako neko smatra da moze postici bolju trgovinu od vas odmah žvalenje?
 
Dragane,sa kojim "berzama" radis? Da li se oglašavaš preko berze pa te tako nalaze kupci ili imaš nekoga sa kim saradjuješ već duže vreme? Može li se i znati naziv firme koja je nudila ceo dinar više nego što je kolega Mixer dogovorio?
 
Dragane,sa kojim "berzama" radis? Da li se oglašavaš preko berze pa te tako nalaze kupci ili imaš nekoga sa kim saradjuješ već duže vreme? Može li se i znati naziv firme koja je nudila ceo dinar više nego što je kolega Mixer dogovorio?
Sve je to u redu, samo kada bi videli JEDNU tvoju kombinaciju? Nesto nemogu da se setim da sam skoro nesto od tebe procitao, posto, sta, sa kim si neto dogovorio pa podelio ovde na forumu? Aj da cujemo tvoje kombinacije? Lako ce mo za ostalo!
 
Sve je to u redu, samo kada bi videli JEDNU tvoju kombinaciju? Nesto nemogu da se setim da sam skoro nesto od tebe procitao, posto, sta, sa kim si neto dogovorio pa podelio ovde na forumu? Aj da cujemo tvoje kombinacije? Lako ce mo za ostalo!
Pa niko od nas nema takve kombinacije kao ti. Šta vredi mi da pišemo kad naše kombinacije nisu zanimljive. Tvoja je najjača. E sad, ako je to ponuda samo za tebe, onda pišeš samo da bi nas ostale zajebavao...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Nazad
Vrh