Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Sta je problem da se dobije dozvola za podno skladiste, tj neku obicnu supu gde moze da stane robe koliko gazdinstvo napravi za godinu dana?
Ja sam godinama soju tovario po šupama i šupicama, na otvorenom sam sipao na gomilu, ograđivao fosnama. Naravno da mora da se vidi račina. Mnogi su mi tada govorilo ,,lako je tebi", a tafa su imali dupo više i dupo bolje šupe. Moj drugar puni neke ,,kobasice" sa svim vrstama poljopri rednih proizvoda i čuva u bašti.
Ko hoće nađe način, ko neće nađe opravdanje.
 
Znas kad ce mene neko da natera da ja kupim nesto po nekoj ceni kojoj necu...
Da li si proučio kako i šta traži Inicijativa oko uređenja berze berza ?
Ja te molim da prvo prouči, pa tek onda da donosiš zaključke.
Jedan Galetin (trenutno najupućeniji poznavalac berze za kojeg sam čuo) je podržao predloge, rekao da su opravdani i da imaju smisla ali kritiku iznose oni koji nisu ni pročitali predloge, a kamoli da su prouči berzu. Ali no, šta bezanski stručnjaci znaju.
 
- da kroz stoku kukuruz prodam skuplje
- zemlja da dobije stajnjak

Prinosi padaju, humus pada.
Hrabra odluka ,za stoku (zivotinje u kuci )treba glota (radna snaga iz kuce ) ali doslo je i njihovih pet minuta ,(imam i ja sitnu stoku ) , pa kako bude .Rizik stvara kapital !!!!!Kod mene stocari i dalje kupuju nove traktore i mehanizaciju .
 
Svake godine pravimo zakljucke i analize. Definitvno sam uocio da njive koje i ako djubrim sa npk po analizi i sa ureom takodje sa Nmin ne mogu da pariraju njivama gde je stajnjak makar i iznosen pre 4-5-6 godina.
Imam jednu parcelu od 1ha gde su teca i tetka sejali papiriku na 2 godine. 10tak godine je kod mene u zakupu i dalje ima fantasticne prinose. A dobila je stajnjak od 2000-2014 barem 7 puta tj na svake 2 godine. Ja sam je djubrio 2018 takodje sa stajnjakom
 
Већ писао, овде га неће никако. Ове године остаје ми 18-20 тона нерешено. А камара само расте.
Kod nas je to vrlo tražena roba, jer je zemlja veoma loša i vapi za stajnjakom i krečom, a stoke je sve manje i manje pa samim tim i stajnjaka.
Živa je istina ono što kaže član @bojcetic da se njive na koje je izvlačen stajnjak poznaju i nakon dugog niza godina. Njiva do njive, na jednu izvlačen stajnjak prije desetak godina, ta njiva uvijek daje bolji prinos nego ova na koju nije izvlačen stajnjak.
 
Kod nas ima par "većih" stočara, i naprave dosta stajnjaka za godinu dana. Ali do tog stajnjaka se nemože doći-kupiti. Sve je to unapred prodato izgleda, dođu šleperi i sve odvuku za bačku. Svake godine.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
D
E ako je Galetin podrzava onda nema sumnje da je u interesu seljaka, jos da Zaharije objavi u novinama i eto nam proleca.
A li ti imaš neki argument ili samo potrebu da se sprdaš, ponižavaš i vređaš ? Argument, poređenje, analizu, zapažanje, stavove ili bilo sta što će nekome biti korisno ?
 
Jedan Galetin (trenutno najupućeniji poznavalac berze za kojeg sam čuo) je podržao predloge, rekao da su opravdani i da imaju smisla ali kritiku iznose oni koji nisu ni pročitali predloge, a kamoli da su prouči berzu. Ali no, šta bezanski stručnjaci znaju.
Po cemu je on najupuceniji poznavalac berze, po cemu je on dobrodosao da podrzi predloge, ina li koju referencu od strane seljaka sto je uradio u nasu korist...zna li se sta?
 
Po čemu nije ? Navedi imena ljudi koji su upućeniji.
Da li po tebi nije dobrodošao da podrži predloge i zašto nije. Ili si i ti protiv predloga i zašto si protvi tih predloga ?
Ali te molim da prvo pročitaš predloge.
 
Poslednja izmena:
Sto je 10+ godina predlagac i ne znam nista konkretno da je uradio za seljaka.
To ti je primer onog HR videa kad je jedan od predstavnika seljaka ucutkao takvo "strucno lice".
Na grbavi te berze koja uvek ima informaciju kad strelice crvene i cene padaju i uvek kasne sa skokom cena za drugim berzama.
 
Nisi odgovorio ni na jedno moje pitanje. Iz tvog pisanja se vidi da nemaš pojma ni očemu što pišeš ali voliš da kritikuješ.
Kakav je on 10+ godina predlagač ? 😂😂😂😂
Prvi sa predlozima se pojavio Mileta pre nekoliko meseci.
Tvoje neznanje o delima čoveka ti nedaje za pravo da kritikuješ istog.
Mene zanima da li si ti postao SUPR MODERATOR svojim lipetanjima, jer druge zasluge nisam vide ?
Neka me neko ispravi ako lažem.
 
Nazad
Vrh