Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
I kad dodje 20 bice jos neki din da skoci
Ajde onda po 10 din da ga prodamo,ako mislis da je too realna cena ,ja mislimm da je ovo prevelika I nerealna cena od 15-6 din???
Sarkazam na stranu,cena od 20 i nekog din bi bila neki minimum minimuma u odnosu na sve ostale inpute i ostale cene i sva poskupljenja.
ILi ga bolje ne sejati ako ostane ova cena i u prolece.Bolje dzabe sedi nego dzabe radi.
 
Poslednja izmena:
Strasno ..od tolike traznje i gladi odjednom svi siti.Da nije zemlajska kugla na dijeti?
Salu na stranu ima izvoza i to bas bas...i za iduci mesec puno je ugovoreno veca je traznja od ponude. Treba biti mudar kod nas je lager skup do jaja i treba se sto pre otarasiti robe.
 
Zato se traži uređenje berze
Znas kad ce mene neko da natera da ja kupim nesto po nekoj ceni kojoj necu...
Nije problem u berzi vec u skladisnim kapacitetima svih nas.Problem je konkretno kod mene i naseg jednog clana da trazimo dozvole vec par godina NE DAJU.
Svi kapacitetu su u rukama bogatih i sve subvencije za izgradnju silosa i ostalih preradhivacko skladisnih kapaciteta je kod njih.
Mi mozemo samo da ga pusimo.Trcimo predajmo robu i onda puskom jurimo cenu i blokadama itd.Ne trazi se uopste ono sto treba a i mi smo kriivi jebo nas ko nas sastavi pa ni tanjiracy zajednicku ne mozemo da imamo a kamoli silos ili nesto trece.
 
Znas kad ce mene neko da natera da ja kupim nesto po nekoj ceni kojoj necu...
Nije problem u berzi vec u skladisnim kapacitetima svih nas.Problem je konkretno kod mene i naseg jednog clana da trazimo dozvole vec par godina NE DAJU.
Svi kapacitetu su u rukama bogatih i sve subvencije za izgradnju silosa i ostalih preradhivacko skladisnih kapaciteta je kod njih.
Mi mozemo samo da ga pusimo.Trcimo predajmo robu i onda puskom jurimo cenu i blokadama itd.Ne trazi se uopste ono sto treba a i mi smo kriivi jebo nas ko nas sastavi pa ni tanjiracy zajednicku ne mozemo da imamo a kamoli silos ili nesto trece.
Sta je problem da se dobije dozvola za podno skladiste, tj neku obicnu supu gde moze da stane robe koliko gazdinstvo napravi za godinu dana?
 
A pod kojim uslovima je tih 24 rsd?
Ma daleko je Nemačka...EXW, FCA, DAP, nama nije toliko bitno
94a59cd8d83f10443de55d156b38b2d4.jpg


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Znas kad ce mene neko da natera da ja kupim nesto po nekoj ceni kojoj necu...
Nije problem u berzi vec u skladisnim kapacitetima svih nas.Problem je konkretno kod mene i naseg jednog clana da trazimo dozvole vec par godina NE DAJU.
Svi kapacitetu su u rukama bogatih i sve subvencije za izgradnju silosa i ostalih preradhivacko skladisnih kapaciteta je kod njih.
Mi mozemo samo da ga pusimo.Trcimo predajmo robu i onda puskom jurimo cenu i blokadama itd.Ne trazi se uopste ono sto treba a i mi smo kriivi jebo nas ko nas sastavi pa ni tanjiracy zajednicku ne mozemo da imamo a kamoli silos ili nesto trece.
Ima rupa u zakonu...raspitaj se malo.
 
Ma daleko je Nemačka...EXW, FCA, DAP, nama nije toliko bitno
94a59cd8d83f10443de55d156b38b2d4.jpg


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
To su brojke koje ne znače ništa :) za tu cenu od 24din su bitni rokovi isporuke valuta plaćanja.Na našoj berzi prošli mesec velika potražnja, a u ponudi samo kukuruz koji je odmah za isporuku a tražio se terminski za kraj novembra i onda ubijanje cene, nama se servira zaključna cena, a ostale bitne stvari ostaju tajna.
 
Kako trgujem kukuruzom ponajvise od svih kultura. Ljudi kad zovu samo pitaju cenu a zanemaruje se na utovareno, koji kvalitet, gde isporuceno. Takodje su ljudi skloni da ne govore istinu i vezi kvaliteta.
Najveci nas problem je sto nema stoke da potrosi zitarice i iz godine u godinu je sve losije. Jer kad si izvoznik moras biti cenom takav da uz prevoz i sve propratne troskove tvoja cena na isporuceno bude konkurentna.
Da skratim planiram osposobljavanje stale od pokojnog strica i da napunimo sa 50 teladi.
Cena na utovareno u Backoj do 14.5% vlage nekih 18din sa pdv. Sutra je novi dan videcemo kud ce cena
 
Kako trgujem kukuruzom ponajvise od svih kultura. Ljudi kad zovu samo pitaju cenu a zanemaruje se na utovareno, koji kvalitet, gde isporuceno. Takodje su ljudi skloni da ne govore istinu i vezi kvaliteta.
Najveci nas problem je sto nema stoke da potrosi zitarice i iz godine u godinu je sve losije. Jer kad si izvoznik moras biti cenom takav da uz prevoz i sve propratne troskove tvoja cena na isporuceno bude konkurentna.
Da skratim planiram osposobljavanje stale od pokojnog strica i da napunimo sa 50 teladi.
Cena na utovareno u Backoj do 14.5% vlage nekih 18din sa pdv. Sutra je novi dan videcemo kud ce cena
Koji je motiv da se krene sa teladima??
 
sad se vratio sa nekog poljoprivrednog seminara iz slovacke i u prici sa poljoprivrdnicima saznao da cena je oko 150eu po toni svedeno na 14%....znaci slicno kao kod nas mislio sam daje bolja cena al kazu kad odbiju susenje i sve ostalo tolko im ostaje
 
Nazad
Vrh