Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Danas mi nudjeno za kukuruz sto mi kuci 18 din tel kel
Јуче, када сам изашао на ленију током орања, сретнем познаника и у кратком ћаскању које некако постаде јадиковка, помену он мени да "кукуруз плаћају осамнаест". Да није то већ цена по овим нашим откупним местима по околини?
 
Јуче, када сам изашао на ленију током орања, сретнем познаника и у кратком ћаскању које некако постаде јадиковка, помену он мени да "кукуруз плаћају осамнаест". Да није то већ цена по овим нашим откупним местима по околини?
Nije, u bcm sa lagera 17, a kad bi im odvezao od kuce placaju 16. Nema logike ali ajd da ispostujem da pitam...
 
Ove godine je spaljeno sve živo i ne živo.Čak su i trnjine izgorele na pojedinim mestima.
Isao sam u dva navrata do severa i bas sam se iznenadio koliko je njiva spaljeno. Mislio sam da se to radi samo dole kod nas, zbog manjih traktora i nizeg klirensa plugova. Ne vidim nikakvu logiku da to rade na tako velikim njivama koje se obradjuju teskom mehanizacijom.

I sta bi sa onim silnim najavljenim kaznama da ce satelitom da isprate ko je njivu upalio, i da ce takvi da budu kaznjeni...
 
Kod nas mehanizacija nije mogla ništa da uradi jer je bilo suvo i presuvo.Kukuruz je odvalio prinosom i prema tome je bilo i mnogo mase, bukvalno do kolena.Velika većina je palila ostatke pa tek onda tanjirali i pripremali za setvu.Ima ko je uradio lepo sa kratkom tanjiračom ali to u selu nema niko.Nisam ništa palio ali sam zato tanjirao tri četiri prohoda da bi masu zamešao sa zemljom.Troškovi izvanredni a nisam smeo da zapalim jer su parcele tik pored sela, vetar nije jenjavao pa bolje da se mučim nego da nosim nekoga na duši i zapalim mu kuću i imanje.
 
Ove godine sam video samo jednu ekipu garavih u susednom selu da pabirče kukuruz, tradicionalno, gumena kola, konj, ciga i ciganka, tri balava musava deteta jedno drugom do uva i ker koji trčkara za njima po njivi.
 
O
Kojim satelitom?
Odakle srbiji satelit?
A da bi srbija koristila nečiji satelit to je procedura koja košta i treba vremena da se dobije odobrenje ili šta već....
Dotle njiva izgori 10 puta kada neko upali.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Davno se koristi, bilo je problema da se dogovore ko će da uzme pare. Preko satelita znaju da li smo prskali pesticidima ili ne i sve ostale agrotehničke mere. Stanje useva, nedostatak hraniva i td.
Drugo je pitanje da li žele da upotreba informacije protiv nas.
Moj savetodavac mi je pokazivao, sve ima na inernetu. Ne znam da li je nužno biti pretplaćen ili je otvoreno.
Kod nas je upaljeno manje od promila njiva, upaljena njiva baš pored mene i morao sam da prekinem posao da se ne ugušim. Malo je bilo onih što pabirče i svi su beli.
Neka me neko ispravi ako nisam upravu.
 
Prico mi covjek iz susjednog sela da je jednom davno posao da ore kukuruziste kad tamo cirkus . Dimi se , njiva zapaljena al slabo gori . Tu cigan i ciganka i cigancici , a jos dosli i cobani sa ovcama . Cirkus se uvatio i galama. Smire se i pocne zafrkancija . Kaze ovaj coban ciganu da ce mu dati jagnje ako povali ciganku tu na njivi. Neces , ocu ozbiljno , evo svjedoka . Neces, zakuni se, udri ,poceraj ,pristane cigan , al ciganka se buni . Cigo ju obori , koprcaju se , raspakuje suknje , caksire , udri.. a cigancici vicu :"To babo , to ,zaceraj. Nase janjeee 🤣🤣🤣
 
Ove godine sam video samo jednu ekipu garavih u susednom selu da pabirče kukuruz, tradicionalno, gumena kola, konj, ciga i ciganka, tri balava musava deteta jedno drugom do uva i ker koji trčkara za njima po njivi.
A negde iz tvog kraja,možda malo južnije kod nas u inđiju stiglo bar 10 zmajevki nagorelog klipa,komšija uzeo misim 5 komada ,i za 12 din po kg...jede stoka samo puca...ima tu neka dva brata trguju sa čim gid mogu,pa su našli i taj biznis.
 
Nazad
Vrh