Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Nedaca je i sto su se kamiondzije sa kadama okrenule prevozu uglja, ovamo iz Prijedorske regije izginuse vozeci sa Srbiju, nit se sta kontrolisu nit cekaju na granici
Kad bi to stalo onda bi se vise okrenuli zitu, ovako im zito nije zanimljiva roba
 
Ove godine je smanjen dovoz uglja iz BiH. Znam po kamionima u repi, ima ih skoro duplo vise nego lane. Kazu stao ugalj i obicno nisu imali praznu turu.
 
Па код мене у околним селима има 10-так шлепера-када купљених у задњих годину-две. Има и до тога гужве.
 
Sad gledam onaj kajron na produktnoj berzi NS i cene su sledeće:
kukuruz 17,70 bez PDV ili ti 19,47 sa PDV
pšenica 20,60 bez PDV ili ti 22,66 sa PDV
soja 52,30 bez PDV ili ti 57,53 sa PDV.
 
Koliko cujem na berzi otisao kukuruz na 19,10 rsd sa pdv....
Dzabe to svee,i na tarabu pisalo..
Kod mene lokalni otkupljivacii kada cena na berzi pada spustili bi cenu i 10 din za dann,aa kada cena raste na berzi i skoci nekoliko dinara , onda njima da dignu samo 1 dinar treba im mesec dana da dignu cenu u otkupu.
 
Za taj konkretan podatak ne znam, znam samo za cenu. A koja cena piše ako preko berze ja prodam nekom prerađivaču u mom mestu ? Kako sada da znamo kada ti podatci nisu lako dostupni, samo maksimalna trgovana cena u tom trenutku ? Ili jesu ali ja ne znam ?
 
Pa ovi dana gledam da kupim jednu do dve kade lepog kukuruza, traze od 17 do 18 din sa prevozom, imam neka 3 vagona jecma i 2 vagona kukuruza trazi 20 din, imam neku pobudu 25 t psenica kukuruz pomesano trazi mi 20 din sa prevozom
 
Za taj konkretan podatak ne znam, znam samo za cenu. A koja cena piše ako preko berze ja prodam nekom prerađivaču u mom mestu ? Kako sada da znamo kada ti podatci nisu lako dostupni, samo maksimalna trgovana cena u tom trenutku ? Ili jesu ali ja ne znam ?
Sve ostalo je stvar dogovora izmedju prodavca i kupca.
 
Pa ovi dana gledam da kupim jednu do dve kade lepog kukuruza, traze od 17 do 18 din sa prevozom, imam neka 3 vagona jecma i 2 vagona kukuruza trazi 20 din, imam neku pobudu 25 t psenica kukuruz pomesano trazi mi 20 din sa prevozom
I ja imam 5 vagona kukuruza i 3 psenice, ciljane cene su mi 25 psenica i 20 kukuruz... videcemo da li cu docekati planirano....
 
Nazad
Vrh