Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Cim nisam mogao da zamislim cenu od cca 35din u zetvi i ona dosla pomislio sam da ce tako i otoci ta cena.
Ti sto su gladni oni nemaju novaca, ostali sto imaju oni nisu gladni i to je kraj price po meni.
 
U Nemačkoj 199.75 €/t, pala je sa 204 €/t od pre par dana
c62194b41a08e6d865fc484d7d2a8575.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
U Nemačkoj 199.75 €/t, pala je sa 204 €/t od pre par dana
c62194b41a08e6d865fc484d7d2a8575.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
burza nije isto što i seljak dobije.... evo gledam žetvu suncokreta tamo, kažu 310 eura suncokret a uljana 400tinjak i nešto.... kaže tolika razlika ne može biti i da proizvodnja nikome u europi po toj cijeni nije rentabilna.....
 
Tako i ja gledam.
Lane je skoro na dinar dinar uloga, neki prosek je kad zaradim nivo zakupa pa se da spekulisati. E sad je u proseku minus na svemu za prosek neke arende.
Kako bude bice, igranka je ovo.
 
Proda se uvek od kuće. Svinjsko meso hiljadarka, ček kad svi zatvore po par prasica da tove, samo polako.
Ja sam ostavio skoro 2 vagona ječma kod kuće, nije mi se davalo po 16 din. Pola je već otišlo, zima nije ni počela. Samo polako...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Gde ima tržišta isplati se kućni lager.Do pre dve godine bilo je potrebno samo okačiti plastičnu flašu sa kukuruzom ispred kuće i spremiti dosta džakova.U roku nekoliko dana prodavali su se vagoni i vagoni kukuruza.Sada okačiš flašu i ona tako visi i visi kao one reklame u pustinjama koje se viđaju na tv-u.Nema nikoga ni da te za.ebava sa pitanjem za cenu.
 
Nazad
Vrh