Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Eh da se stoka može držati bez rada bilo bi lepo. Nego svaki dan prvo stoci, pa sebi. I onda posle par loših turnusa nema se da se nastavi proizvodnja. O robiji zvanoj mlečno govedarstvo da ne počinjem.
Rade ljudi 500 hektara ratarstva sa dva radno sposobna čoveka, i to je milina sa JD, Case, Claas mašinama, i drugih zaoadnim markama. I ko će onda da se zeza sa kravama, krmačama, tovljenicima. I bar poslednjih 10 godina mnogo je bilo isplatljivije prodavati ratarske kulture nego meso, mleko.
 
M
X godina unazad je koštala više hrana koju stoka pojede nego što dobiješ za njih u klinici...otud i jeste manjka stoke...o tome se trebalo razmišljati pre 20 i 30 godina...sad je kasno bojim se... i nažalost nije prvi put da se lože kukuruzi jer su jeftiniji od ogreva...
Imamo ga koliko hoćeš, a ne znamo šta ćemo sa njim...
U kojoj god grani poljoprivrede zagrebeš smrdi opasno,neko kaže na lubenicama ove godine uzeli lovu,a pre par godina ih zaoravali, ili kupus,luk..jabuka...
Nevalja nam temelj ili ti osnov svega,a reparacija svega ne znam koliko je moguća...
Cena kukuruza oko 14 din...da li će gore ili dole sam bog zna...
Meni zao da lozim kukuruz, ali ga imam na lager kuci ako bude jaka zima. Ovako idem po topolu u sumu pa polako vucem, za sad je jeftinija jos uvek od kukuruza 😁
 
Vidi Brale postojala je Jugoslavija a nju su činile republike i pokraine. I tada si ti bio iz Srbije a ja iz vojvodine. Raspadom te države ostade samo republika Srbija i pokrajina Vojvodina i to je sada država Srbija ali i dalje je ostala ta geografska podela iz bivše juge.
Inače kukuruz je 14 din sa PDV.
Pradeda je imao kuću i neku njivu u Malom Bavaništu, išlo se skelom iz Dubravice ali je to sve prodato odavno odavno ali se uvek pričalo i prisećalo da smo imali "imanje" u Banatu, ne u Vojvodini. U selu nisam nikoga čuo da priča za nekog da je iz Vojvodine ili da je bio u Vojvodini, koriste se izrazi Banat, Srem, Bačka ili imena gradova i sela a ta vaša "podela" čini mi se da je više zastupljena u pokrajini nego u "Srbiji" kako vi kažete. Ne želim se više raspravljati, svi živimo u istoj državi i kada vam dođe neko, došao je iz Čačka, Niša, Mladenovca a ne iz Srbije, pozdrav svima podeljenima.
 
Da li može neko da objasni šta se to dešava u Vojvodini da silosi ne primaju robu. Šta je razlog tome? Jel su oni puni sa robom ili neće da uzimaju jer ne znaju koja će cena biti.
 
sta pricate ...
kakvi vestacki zaista su puni.
I nema trgovine .Zasto ne bi uzeli negi ni ini je znaju gde ce.Bice tek problem kad budu ljudi aktivnije trazili novac
 
Ja mislim da sve treba prodati odmah po 10 din,da ne budemo alavi kao ja prosle godine sto nisam prodao odmah nego brao beracem u klipu i skladistio kuci...,nemoj posle kada za neki mesec padne cena na 5 din da nam bude kriva vlast ili nasa gramzivost i onoo svee nam malo ( tako meni sapunjan nos bio...)
Ne znam staaa kazu sada oni pametni sto pricase da se kukuruz odmah iz njive prodaje?.
 
Sad mi isto ne trebaju novci pa nek stoji na lageru.
@Mustang nije lose branje u klipu, ali lane je bas promasaj.
Ko se nadao da ce cena bass ovoliko da padne ??? Ni u snu nisam se nadao da ce da padne ispod 30 din( jer u otkupu bio 36-7)
Pricase na svim medijima nema hrane ,nestasica ,na silu traze od nas da im prodamo i Italija i jos neke zemlje itd itdd
Ja kupio nov berac 2013 god i kazem dadoh tolike pare za berac gdee sad da placam kombajn 150 evra po hektaru a imam svoj berac...i na kraju izgubi u razlici u ceni ceo polovan kombajn za berbu u zrnu...
 
Nazad
Vrh