Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Cena žitarica nikada nije bila nerealna, već je bila u granicama.Sada je najniža od kada znam za sebe.Gledajte paritet, Odnosi cena repromatijal, zivotne namirnice, gorivo, milion stavki.15kg kukuruza za1l nafte? O čemu da pričamo više.
Ako se ne varam , mislim da se od 2,5-3 kg psenice ili kukuruza dobija 1 lit alkohola 98%. Akcizna roba, a primena siroka. Kako nam je suzen manevarski prostor... ne gine nam destilerija, sve u cilju prezivljavanja :unsure: :sneaky:
 
Ako se ne varam , mislim da se od 2,5-3 kg psenice ili kukuruza dobija 1 lit alkohola 98%. Akcizna roba, a primena siroka. Kako nam je suzen manevarski prostor... ne gine nam destilerija, sve u cilju prezivljavanja :unsure: :sneaky:
Kostic otvara pored secerane u kovacici da pravi alkohol od kukuruza. Kazu radice i otkup...
 
Bice kao posle rata u corku ko pece rakiju od kukuruza
....pa bio i vic!
Peko čovek u šupi rakiju, zafalilo mu vode pa je s kantama otišao po vodu, vraća se on sa kantama a dva žandara kod kazana. Izgalamili se na njega i poturili mu papir i olovku da napiše izjavu.
" Kroz prozor kuće sam video dim iz pravca moje šupe,
uzeo sam dve kante vode i krenuo da gasim požar,
kad sam ušao u šupu, zatekao sam dva žandara kako peku rakiju."
 
Ovo je sezona kada treba kukuruz (13 din) proturiti kroz svinje ( 300 din) samo treba preziveti kugu da ti ne ociste dvoriste inace matematike ima.....
 
Kod nas prvo uginule divlje svinje, jos prosle jeseni. Nigde ni jedna...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Da, pre nego sto i krenula prica o kugi. Jos prosle god. Pricam za istocno od PN, Cestobrodica, Krivi Vir, Boljevac...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ja sam razmišljao na temu da kupim bar 20 praseta da utovim jer tu je razlika ogromna, kukuruz je dzaba a tovljenici su 300 dinara ali kakve sam srece, to bi mi pobili zbog navodne kuge.Poverenje više nemam ni u sebe a u državu ni promil.
 
Nazad
Vrh