Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Srbija je i gore i dole, samo ovde kod nas u Banatu se koristi mera za zemlju lanac 57 ari.
Nema to veze gore dole, kao sto ima za ambar-kotarka-kosar-kotobanja.... sto i jedan naziv a jedna zemlja Srbija.
Kad god sam otišao gore od Save i Dunava čuo sam "došao mi čovek iz Srbije", "kod vas u Srbiji", "dole u Srbiji"... Čemu to, kakva je to navika i učenje, nije Vojvodina u Srbiji samo jednu generaciju pa da treba vremena da se promeni svest naroda nego malo duže.
 
pravilno je Centralni Srbi?

14.5 za predato u subotu. kamiona kao da je poceo da se radi kukuruz
 
Samo sam rekao kakve se mere za jedinicu površine koriste u delovima SRBIJE.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kad god sam otišao gore od Save i Dunava čuo sam "došao mi čovek iz Srbije", "kod vas u Srbiji", "dole u Srbiji"... Čemu to, kakva je to navika i učenje, nije Vojvodina u Srbiji samo jednu generaciju pa da treba vremena da se promeni svest naroda nego malo duže.
Pa dobro to je navika ljudi, centralna Srbija pa skrate samo Srbija. A lakse im Vojvodina nego severna Srbija. A ima i podela na vojvodjane i srbijance, i jedni i drugi zive u Srbiji 🙂
Jedan info oko kukuruza, juce sam predavao poslednji prikolicu kukuruza na silos i dok sam cekao pune se oko 20 ak kamiona sve skopljanci, pricam sa vozacem kaze sve ide za grcku, negde dole kod atine sve voze....
 
Oooo… da… jos kako je druga drzava… ovde ti se brale sece struja za jednu crvenu… ali polako se sjedinjavamo nesto se gubi a nesto usvaja… a evo ove godine se pojavljuji i poneke masine da nam poprave malo puteve, posle 30 godina…
 
Vidi Brale postojala je Jugoslavija a nju su činile republike i pokraine. I tada si ti bio iz Srbije a ja iz vojvodine. Raspadom te države ostade samo republika Srbija i pokrajina Vojvodina i to je sada država Srbija ali i dalje je ostala ta geografska podela iz bivše juge.
Inače kukuruz je 14 din sa PDV.
 
Koliko treba kukuruza da bi zamenilo metar drva?
Pade mi na pamet zanimljivo poređenje . .

Metar drva je 730kg otprilike ( Bukovina )

Metar drva kod nas košta 70 evrica

Matematika kaže da je to 11.3 din po kg .

Kako idu tendencije drva će verovatno da poskupe a kukuruz da klizne pa se izjednače ?!?
 
Meni zbilja nije jasno otkud cijena 13 dinara...... Ajd 14 14.5 (iako je i to uzas.....) i italija ga nece ni po toj cijeni? Pa to nema nigdje.....
 
Сад сам се сетио, неко је писао на форуму пре годину-две а изгледа скоро и погодио ако би се кукуруз користио само за домаће тржиште цена би била неких 5 динара....
 
Nazad
Vrh