Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Europa raste jer je i dalje prisutna susa u Americi. Ako Ameri u tom podrucju ne pokisnu posteno u iduca 3 do 4 tjedna onda ce cijena otici dosta gore
 
Posteno znamo kakva nam je roba bila , toksini itd, tako da ...
Gdje gledate Evropske cijene ? Da je bez registracije
Prijatelju nije u celoj Srbiji prosle godine bila susa,juzno od save I dunava,porucito jug Srbije bio je kukuruz kao u dobrim godinama...
Tako da nemoj te price o alfatoksinima da pricas generalno za celu srbiju ..
Ovde se radi o tome da neko mora da plati sad too odvodnjavanje koje su ukinuli I da plati te subvencije koje su povecane sa 20 na 100 hektara ..
Umesto da povecaju subvencije malima do 20 hektara kako bi mali opstali,oni povecali sa 20 na 100 hektara...
Ja pitam sta ce velikima koji rade 100-200 I vise hektara subvencije??
Sto se tice cene ,meni Jutros stigla poruka od jednog otkupljivaca u Jagodini da placa 20 din otkup kukuruza..
 
Prijatelju nije u celoj Srbiji prosle godine bila susa,juzno od save I dunava,porucito jug Srbije bio je kukuruz kao u dobrim godinama...
Tako da nemoj te price o alfatoksinima da pricas generalno za celu srbiju ..
Ovde se radi o tome da neko mora da plati sad too odvodnjavanje koje su ukinuli I da plati te subvencije koje su povecane sa 20 na 100 hektara ..
Umesto da povecaju subvencije malima do 20 hektara kako bi mali opstali,oni povecali sa 20 na 100 hektara...
Ja pitam sta ce velikima koji rade 100-200 I vise hektara subvencije??
Sto se tice cene ,meni Jutros stigla poruka od jednog otkupljivaca u Jagodini da placa 20 din otkup kukuruza..
Vecina kukuruza koji je u igri da ide u izvoz je sjeverno od Dunava , i vecina ima vise toksina od dozvoljih .
 
Prijatelju nije u celoj Srbiji prosle godine bila susa,juzno od save I dunava,porucito jug Srbije bio je kukuruz kao u dobrim godinama...
Tako da nemoj te price o alfatoksinima da pricas generalno za celu srbiju ..
Ovde se radi o tome da neko mora da plati sad too odvodnjavanje koje su ukinuli I da plati te subvencije koje su povecane sa 20 na 100 hektara ..
Umesto da povecaju subvencije malima do 20 hektara kako bi mali opstali,oni povecali sa 20 na 100 hektara...
Ja pitam sta ce velikima koji rade 100-200 I vise hektara subvencije??
Sto se tice cene ,meni Jutros stigla poruka od jednog otkupljivaca u Jagodini da placa 20 din otkup kukuruza..
Odakle se to isplaćuju subvencije? Da ne plaćaju možda ovi sto otkupljuju?
 
Vecina kukuruza koji je u igri da ide u izvoz je sjeverno od Dunava , i vecina ima vise toksina od dozvoljih .
Nisam isao od kuce do kuce da bi znao situaciju ,ali verujem da ti kukuruzi su vecina u vojvodini prodati Jos u berbi...,I ja bi moje bar pola prodao da Sam imao kombajn I da sam ga u zrnu obrao..,nego sam isao logikom imam svoj berac pa gde da dajem 2 hiljade evra za berbu u zrnu pored svog beraca...
Mi dole juzno Koji Jos uvek beremo beracima u klipu kukuruz smo ga vecina ostavili u klipu na cuvanje kod kuce ...
 
Odakle se to isplaćuju subvencije? Da ne plaćaju možda ovi sto otkupljuju?
Prijatelju ti ili si mnogo naivan ,ili mislis da smo mi ostali jos u vrticu I sa koficijentom inteligencije deteta iz vrtica???
Kako ,ko tu kome,kojim kanalima ,I na koj nacin ce ta razlika u ceni deo da ode na otkupljivace( bracu ,kumove,pobratime,rodjake,prijatelje... ) a deo da ide na isplatu nasih subvencija I ovo sto su ukinuli odvodnjavanje ,ja to ne znam...
I Milosevic je bio napravio takav sistem naplate putarina gde je sklanjao(krao iz sistema) milijarde iz evidencije kojima je finansirao sve I svasta...I tekk su ga nekoliko godina po padu sa vlasti provalili...
Tako da manii me sa tim forama za decu iz vrtica ...,pa bas kad su se dogovorili sa vladom,bass tada ko da je Neko pretisnuo prekidac I cene su drasticno pale u odnosu na ostale berze ...zar mislis da ce neko sa bar malo pameti da poveruje da je eto to slucajno bilo??
 
Prijatelju ti ili si mnogo naivan ,ili mislis da smo mi ostali jos u vrticu I sa koficijentom inteligencije deteta iz vrtica???
Kako ,ko tu kome,kojim kanalima ,I na koj nacin ce ta razlika u ceni deo da ode na otkupljivace( bracu ,kumove,pobratime,rodjake,prijatelje... ) a deo da ide na isplatu nasih subvencija I ovo sto su ukinuli odvodnjavanje ,ja to ne znam...
I Milosevic je bio napravio takav sistem naplate putarina gde je sklanjao(krao iz sistema) milijarde iz evidencije kojima je finansirao sve I svasta...I tekk su ga nekoliko godina po padu sa vlasti provalili...
Tako da manii me sa tim forama za decu iz vrtica ...,pa bas kad su se dogovorili sa vladom,bass tada ko da je Neko pretisnuo prekidac I cene su drasticno pale u odnosu na ostale berze ...zar mislis da ce neko sa bar malo pameti da poveruje da je eto to slucajno bilo??
Znači po tebi ima poseban račun gde izvoznici kupe kukuruz po 20, izvezu po 30 a ostatak uplate za subvencije. O pameti, forama, decom iz vrtića, ostavi za neke druge prilike. Još prošle godine u decembru se znalo da će biti problema sa izvozom žitarica. Ako si pratio od tada smo pričali da se uzme na rešavanju tog problema. Sećaš se kada je ministarka pričala o Egiptu i usaglašavanje fitosanitarnih propisa, posle je pričala za Kinu. Naravno od svega toga ništa nije bilo. Svi otkupljivači su ispratili tržište prošle godine u žetvi pšenice platili je 36, svi vreme žetve je na snazi bio izvoz po kvotama. Posle toga je cena počela da pada. Ta pšenica koja je plaćena 36 i sa transportom i fumigacijom i skladištem izašla 38, je sada veliki problem. Smatra se da ima oko 1milion tona. Plan je da se nova otkupi na 20 i napravi ponder cena. Ovde su novci u pitanju i oni neće da gube svoje novce i imaju sve mehanizme da drže cenu ispod cene na stranim berzama. To je moje viđenje, možda ti znaš bolje ali to je tvoja stvar
 
Počelo je da se jako lupa po pojedinim temama. Kada vam ništa nije jasno, zapitajte se samo gde su novci, i što bi novce gubili oni koji imaju i otkupljuju našu robu. Sada je došao na red da mi pokrije i nečije gubitke i mi tu na žalost ne možemo ništa da uradimo
 
Nazad
Vrh