Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
juce jedan svinjar nudio 33din za kukuruz,reko nemam prodo sam

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Па јеботе уреа била јесенас 120 дин ја пре неки дан одем да прихраном жито она 77 јесенас сви кукали куку леле мама моја и ово прц ко је то могао да зна?
 
Ako ostanu sve ove cene ulaganja, od rezervnih delova, masine, gume, nafta, seme, vestak, hemija, arenda, usluge, satnica radnika sa 200 na 300 sad cujem bice 400. A psenica, kukuruz budu 15 din, suncokret 35, nema nas nigde. Standard zivota poljoprivrednika ce se jako srozati ispod granice prezivljavanja, bice gotovo ne isplativo raditi sa bilo kojim prinosima....
Onda samo ulica moze da promeni nesto...
 
Не мене занима како људи долазе до закључка о ценама које ће бити?Али колико видим на основу својих личних предпоставки!Ја лично мислим да ће Кукуруз доћи опет на 36 а и више кад не знам!Ето то је моја предпоставка на основу чега сам је донео ето немам појма.
 
Svet je postao toliko nepredvidiv da ne znamo sta ce biti sutra, a ne za par meseci. Kada se vratimo na kraj 2019. godine ko je mogao da pomisli na koronu, zatvaranje, rat u Ukrajini, podelu sveta, napetost. Samo da smo mi zivi, zdravi, da nam je mira i da prinosi budu dobri.
 
Verujte da ima ljudi koji znaju dosta unapred a licno sam se uverio u to.
Krajem novembra pricam sa covekom i kaze mi kako ce nasi proizvodi pasti dole da cemo samo da se cesemo ja mu kazem ma gde da padnu nema sanse a taman je tad islo zito na 40 i kukuruz na 35 i strelice na berzi gore ....tad su neki spominjali cak i cene za kukuruz da ce biti 40 i zito 45 ....
I ja to kazem drugu koji sve pise u neku njegovu svesku reko bas da vidimo ...
I vidimo bas lepo ...
 
Verujte da ima ljudi koji znaju dosta unapred a licno sam se uverio u to.
Krajem novembra pricam sa covekom i kaze mi kako ce nasi proizvodi pasti dole da cemo samo da se cesemo ja mu kazem ma gde da padnu nema sanse a taman je tad islo zito na 40 i kukuruz na 35 i strelice na berzi gore ....tad su neki spominjali cak i cene za kukuruz da ce biti 40 i zito 45 ....
I ja to kazem drugu koji sve pise u neku njegovu svesku reko bas da vidimo ...
I vidimo bas lepo ...
ja sam se povodio za time i rješio svoju robu u 9. 10 mj po najvišim cijenama
moje mišljenje je bilo, Rus će pustiti izvoz i dalje, Ukrajina će nas preplaviti sa robom (barem Italiju), sirovine su počele padati ozbiljnijie pa zašto neće i hrana, one katastrofalne žetve što su najavljivali ipak nisu katastrofalne bile (u ostatku svijeta) ovo stanje sa cijenom hrane nije održivo - i eto pogodio sam i dobro sam napravio...
e sad druga strana medalje za gnojivo:
2021. kupio po niskoj cijeni u ljeto da bi u proljeće bilo 300% skuplje nego u ljeto. došla jesen 2022. ja reko plin ide u nebesa bit će opet ista cijena za gnojivo i ajmo kupit svu količinu uree i kana na nekih 950 eura tonu. kad ono prc i to teški! plin sa 3200 eura pao na ispod 500 i to u razdoblju zime, gnojiva na stanju ko u priči, i to po sad blizu 50% nižim cijenama nego kad sam ja kupovo. šta sam htio reći sa ovim svime
nitko nemože predvidjeti gdje će tržište ići, možemo se samo sa nekim činjenicama povoditi i po tome trgovati ali evo ova 2 primjera točno prikazuju kako se može fulati uveliko.
 
Moras pratiti kretanje cijena na berzama sirovina i energenata, sve jedno drugo vuce
Sad trenutno je iluzorno ocekivati da cijene zitarica idu gore kad su energenti i vjestacka djubriva pojeftinili
Ima ljudi koji su bas u to upuceni, mi kao posmatraci mozemo sa kojim klikom u par dana provjeriti kako stoje stvari
 
Srbijom ce hodati zuti ljudi
Па већ ходају, код нас кинеза више него у Кини. Само их довлаче као да се гради не знам шта, а не тамо нека брза пруга. Више нема куће за издавање слободне да нађеш све закупљено за раднике и то је мало па сад на свакој ливади ниче контејнер насеље.
 
Ae pitaj ga opet , pa prenesi ovde da znamo šta nam je činiti za sledeću sezonu ....

Lik radi na nekoj berzi i kad mi je objasnio kako berza funkcionise i da oni znaju orjentaciono kretanje cena u narednih 6 do 9 meseci ...ja mu iskreno nisam verovao i bio sam ubedjej da ce zito sigurno doci do 43-44 dinara ....
Ali ja sam se zajebao a covek bio u pravu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh