Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se tice svinjarstva u mom selu koje ima oko 5000 stanovnika.Drzimo jos uvek jednu krmacu.Pre neki dan trazila nerasta.Jedini nerast u selu.Kaze covek tri nedelje ga nije terao.Strasno.
Izvinjavam se za off
A ne tako davno bilo ih je nekoliko u selu i terali ih i ujutro i uveče.
 
Šta mislite o ovom sporazumu o izvozu izmedju Ukrajine i Rusije, 17 og marta ističe ako ne produže hoće li imati uticaja na cenu?
Требал оби да има утицаја на цену, али по обичају Руси ће да покажу како су јелте они добри и како мисле о гладнима у Европи (јер је 85% хране из украјине отишло у Европу, а не тамо где је требало, ато је африка). Па ће они због гриже савести према гладнима у европи продужити извоз хране не би ли се истима доворили, а ови их клепају са санкцијама сваких 10 дана и никако да се опамете више...
 
Šta mislite o ovom sporazumu o izvozu izmedju Ukrajine i Rusije, 17 og marta ističe ako ne produže hoće li imati uticaja na cenu?
Ja sam citao nedavno neku analizu trzista iz madjarske i tamo je pisano da "trebalo bi"..znaci trebalo bi tad cena da ide gore...ali nazalost otkad je ovaj rat takve promene se desavaju da nema niko ziv ko bi to moglo predvideti 😕
 
Ode na 25 dindzi....i ispod toga..rekoh ja da je to njegova realna cena...onomad, pa ovo ponavljam ponovo...ko ga ima na lageru puko je ko p...a, a ima nas mnogo...znaci ove godine jedna nulica ako ne i minus u poslu...ima da ode na jesen na 15-16 dinara...a mi dizemo arende u nebesa...
Na 15 16 dinara nece vise nikad ali na 23 24 dinara bojim se da bi mogli
 
Bila bi to velika prektetnica kada bi se kukuruz spustio na tu cenu oko 22din. Jer drugačije ne možeš otrezniti ljude koji su stalno gladni i koji samo hoće "još još još" i koji se pobiju oko zakupa od 400e....
 
Rusija nece ukinuti zeleni koridor jer Rusija time sto ga pusta i dalje ima opciju prodavati gnojivo zapadnoj europi i drugim drzavama plus izvoziti hranu koju ove godine ima na pretek pro zapadnim trzistima. Da se zabrani koridor cijena ode gore no ja mislim ne vise od 20% jer ukrajina nije bila cimbenik kakvim se prenapuhano smatralo a onda bi rus imao na lageru gro toga sto ne mote prodati i bilo bi mu losije iako bi cijena otisla 20% gore.
Ukrajina velik dio izvozi kamionima zeljeznicom i rijekama
 
Bila bi to velika prektetnica kada bi se kukuruz spustio na tu cenu oko 22din. Jer drugačije ne možeš otrezniti ljude koji su stalno gladni i koji samo hoće "još još još" i koji se pobiju oko zakupa od 400e....
И опет ништа нећеш променити у њиховом мишљењу јер су се они накупили земље, па са количином има опет много већу зараду него онај ко ради на мало и са неким ниским ценама...Поетна је да имаш 1кј по дану живота, да би могао да живиш пристојним животом...а ка томе се иде...
 
J
A niste razmisljali da bi u normalnoj godini 25 dinara bila dobra cena?? Mozda nam je skromnost mana??
Jeste bilo bi dobro samo je to problem da iako se vrati cena otkupa na 25 din ko zna kad ce cena svih ulaganja u proizvodnju da se vrati i dali ce uopste da se vrati u okvir koga bismo nazvali "normalno" ???? I nazalost ne samo paritet onih 25 dinara prema ulaganjima nego i paritet prema ostalih proizvoda uopsteno u zemlji pocev od igle do lokomotive
 
Ја се извињавам што питам...На основу чега ви доносите овакве констатације,предпоставке?На основу праћења берзи,сопствене интуиције или других метода?
 
Ја се извињавам што питам...На основу чега ви доносите овакве констатације,предпоставке?На основу праћења берзи,сопствене интуиције или других метода?
Ko konkretno??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh