Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne treba nikakva berza, nikakvi "fjucersi". Malo istorije i sve se moze predvideti, jedino se termin rasta ili pada ne moze predvideti. To ko zna, taj sigurno ne sedi sa nama.
2006-7 ili 2007-8 skok kukuruza na 18-19 rsd stagnacija u toku zime blagi pad na prolece i raspad u toku leta.Sledeci rod 7-8 rsd.2012 isti scenario, jesen 28 zima 24-5 leto 12-3rsd.
Imamo istu situaciju i danas. Jedino sto odstupa period "dobre"cene. Ovaj trenutni pad kasni jedno godinu dana na nasu srecu. Jedini razlog tog odlaganja pada moze biti Ukrajna. A razlozi ua te oscilacije po meni, cista spekulacije ko je imao hrane i dalje ima,ko nije i dalje nema. Jednostavno veliki igraci( hedz i slicni ) rese da uloze u nesto i to pocne da raste cenovno.
 
spekulanti najbolje znaju gde ce da ide cena. kada oni imaju robu ide gore i prati svaku "losu" vest. kada prodaju na zamisljenom vrhu cene onda idu dole dok ponovo ne kupe nasu robu.

gde cena treba da bude otprilike je istorijski prosek + inflacija, sto je za psenicu npr oko 32din

kukuruz je malo problematican jer imamo nase spekulante i nekakvo trziste koji dodatno pomeraju cenu.
 
Poslednja izmena:
Lik radi na nekoj berzi i kad mi je objasnio kako berza funkcionise i da oni znaju orjentaciono kretanje cena u narednih 6 do 9 meseci ...ja mu iskreno nisam verovao i bio sam ubedjej da ce zito sigurno doci do 43-44 dinara ....
Ali ja sam se zajebao a covek bio u pravu.
Lik bi bio najbogatiji čovek na planeti kad bi to bilo tako kako ti pišeš.
 
Lik radi na nekoj berzi i kad mi je objasnio kako berza funkcionise i da oni znaju orjentaciono kretanje cena u narednih 6 do 9 meseci ...ja mu iskreno nisam verovao i bio sam ubedjej da ce zito sigurno doci do 43-44 dinara ....
Ali ja sam se zajebao a covek bio u pravu.
И тек сад си наш'о за сходно да нам то кажеш?

:ROFLMAO:
 
Mene pre nekoliko dana na fb kontaktira neka navodno zenska...bavi se rudarenjem kriptovalutama... pa eto nudi saradnju...mize da se zaradi ekstremno dobro itd.
Kazem joj da je ona verovatno jako bogata...kaze ne...ona samo pomaze u toj trgovini ili sta vec uz procenat na ulozeno i dobijeno i time se zadovoljava 😂😂😂
 
@MONTOYA ni za zivu glavu ne daj broj. Moj brat od tetke dao broj i nazvali ga, kada je sve cuo kaze da ga ne zanima, ali ne vredi, bar jednom nedeljno ga zovu 😆. Mozda nisu to ti ali slicna fora.
 
Да ли има ко кукуруз на лагеру и како вам обрачунавају трошкове
 
Poslednja izmena:
image.png


Cene su americke, ovih 1200 je 50+ dinara za psenicu, mi te cene nismo videli kod nas je zakucano ostalo na 40 (svaka cast izuzetcima). U aprilu 2022 oko 35 a u maju je bila 39. Nova sezona - Novembar 39, januar 35, danas znate koliko je. 700 na skali desno je oko 28din, 800 32din.

Amerika i Argentina prijavljuju susu na poljima sa kukuruzom, psenicom i posebno sojom (prepolovljen prinos), pa mozemo ocekivati neka iznenadjenja sa cenom na gore ali se ja ne bih kladio zbog drugih problema u svetu i slicne situacije 2011 i 2012 kada smo posle naglih skokova imali par godina peglanja svecke ekonomije sa niskom cenom nasih proizvoda.

I da, evo kako oni znaju unapred - kada se saznalo da nece biti psenice iz Ukr cena otisla gore momentalno onda su jun jul prodavali skupo i gle cuda potpisan "deal" bas kada je cena ubunar otisla. Prevaranti
 
image.png


Cene su americke, ovih 1200 je 50+ dinara za psenicu, mi te cene nismo videli kod nas je zakucano ostalo na 40 (svaka cast izuzetcima). U aprilu 2022 oko 35 a u maju je bila 39. Nova sezona - Novembar 39, januar 35, danas znate koliko je. 700 na skali desno je oko 28din, 800 32din.

Amerika i Argentina prijavljuju susu na poljima sa kukuruzom, psenicom i posebno sojom (prepolovljen prinos), pa mozemo ocekivati neka iznenadjenja sa cenom na gore ali se ja ne bih kladio zbog drugih problema u svetu i slicne situacije 2011 i 2012 kada smo posle naglih skokova imali par godina peglanja svecke ekonomije sa niskom cenom nasih proizvoda.

I da, evo kako oni znaju unapred - kada se saznalo da nece biti psenice iz Ukr cena otisla gore momentalno onda su jun jul prodavali skupo i gle cuda potpisan "deal" bas kada je cena ubunar otisla. Prevaranti
Ovo sa susom uzeti sa debelom rezervom. Indija je prijavila susu i toplotni udar kakav 127 godina od njihovih mjerenja nisu imali pa kad su kombajni usli ono podbacilo zito mozda 10 15% a po najavama trebalo 50 do 70% podbacit. Tako da to je sve li la. Ja se povodim ako, je dobra cijena ja rjesavam barem pola robe. Ak je cijena traljava i ima signala za rastom cuvam sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh