Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako da ga plate 28,kad je e Evropi 30.
Mora da bude 25.
A na Matifu pada danas zestoko za sve ugovore.I za mart i za jun i za jesen...
 
Па шта онда сејеш кад си кукуруз избацио? Ако дође да и њега треба избацити онда ће бити и са овим послом готово
 
Sav kukuruz sam prodao po cenama od 34 do 40 din. Dobar deo je išao po 38 din tel kel.
O ceni kukuruza za rod 2023. ne razmišljam.

Kukuruz, soja i suncokret su približno na podjednakim površinama kod mene, pa kako bude.
 
spekulanti najbolje znaju gde ce da ide cena. kada oni imaju robu ide gore i prati svaku "losu" vest. kada prodaju na zamisljenom vrhu cene onda idu dole dok ponovo ne kupe nasu robu.

gde cena treba da bude otprilike je istorijski prosek + inflacija, sto je za psenicu npr oko 32din

kukuruz je malo problematican jer imamo nase spekulante i nekakvo trziste koji dodatno pomeraju cenu.
Niko nemoze znati kako ce se cijene kretati . Tzv spekulanti kako kazes nemogu znati , zato sto i njih ima jako mnogo i svako radi za sebe , po logici , samo pretpostavljaju u prevodu nagadjaju .
Jedini koji mogu znati kolko tolko kretanje cijene unaprijed su Kinezi .
Kako oni mogu znati ? Zato sto oni kupuju po nekoj vrsti direktive , ogromne , ali ogromne kolicine odjednom kada misle da je dobra prilika , sa raznim periodima isporuke . Cijena nakon toga ode gore kao posljedica bas te njihove kupovine . Cak su takvi kupci da imaju klauzule da odustanu od nekih kolicina . Kada otkazu neku znacajniju kolicinu automatski cijena ode nesto dole . Kod njih kompanije kupuju ali nemogu to raditi kad ko hoce nego kad centrala odredi . Mislim da sami Kinezi prave jace udare na cijene nego suse,ratovi , i drugo
Neko moje misljenje.
 
Момо ко некад наш Лаза кад реши да истргује онда се тресе цела бивша Угарска и Пештанска берза
 
Poslednja izmena:
A neda mi se sad da trazim podatak kolko Kinezi imaju zitarica fizicki na stanju . To je podatak da padnes na **greška . Mislim da kukuruza i soje imaju vise nego sav svijet ostali , mozda i vise nego godisnja proizvodnja , plus pokupovano nedovezeno . Bas se mislim kako skladiste i cuvaju tako dugo , bude i vise od 5 godina u pojedinim skladistima . Sad nesto pogotovo mnogo su navukli , konda se spremaju za rat ?
 
Kaze Kina ima na stanju 70% svjetske kolicine kukuruza , 60% rize i 51% psenice . Povika na vuka , a moglo bi se malo pogledati u vezi svjetske gladi i sa druge strane.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh