Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ne mogu sada da nadjem, ali, pretprošle godine su ljudi pisali neke cifre od 13-14t. (Ne mislim da su lagali-nemaju razloga). Čini mi se da je pretprošla bila jaka, a prošla sušna. E sad, ne znam u kom delu Vojvodine je to bilo (ipak tu ima više klasa zemlje).
 
i ove ce biti ogromna razlika,pazi kad se sombor i taj sever-zapad deo nehvali sa prinosom znaci da nesto nije u redu
2019 smo imali ovo...2018 bila poslednja odlicna sa 61m/kj
8HFhHZE.jpg
 
Ako ovako ostane nece biti bitna cena.
Ovo je katastrofa epskih razmera za nas.
Nemoj da vas lazu da Nemci, Francuzi i ostali nece imati kukuruza. Usevi su im trenutno odlicni. Imali su preko 8 t jecma, psenica se takodje ocekuje preko 8 t.
Ocito imamo najgoru klimu. Pre svega mislim na Vojvodinu. Centralna Srbija ce imati mnogo bolji kukuruz i tako vec godinama.
Tako ti je to ,kada nećeš "zimsku vlagu.";):ppozdrav:
 
Ne smem da kažem da je pošalješ nama ,da ne bi preterala pa da imamo viška vode ,kao 2011.:kisa:
 
pa kod nas evo prosle je islo do 4t/kj a vecina je bila do 3t/kj i manje,moja okolina

tih 15t/h nikad u zivotu nisam video u blizoj okolini od bar 70km...mani me ogleda na 12 redi do 100m duzine i prinos taj i taj...tu se vidi samo izdrzljivost hibrida na odredjene uslove
ja sam imao 2016 godine pioneer v74 na 14 kj prosek 14tona po ha…
 
dizel svaka tebi cast a bravo ti ga bravo
da li si skontao da je to bilo pre 8 GODINA
bila mi je tetka u bacu u samom centru pa sam svake godine isao za 1 maj ,trvdjava,pa na karadjorjdevo konjicke trke itd...uvek ste imali bolje kukuruze od nas,teska zemlja za rad u jesen(sama slanina) ali padavine vas retko izneverile...sada ni kod vas nema toga
 
dizel svaka tebi cast a bravo ti ga bravo
da li si skontao da je to bilo pre 8 GODINA
bila mi je tetka u bacu u samom centru pa sam svake godine isao za 1 maj ,trvdjava,pa na karadjorjdevo konjicke trke itd...uvek ste imali bolje kukuruze od nas,teska zemlja za rad u jesen(sama slanina) ali padavine vas retko izneverile...sada ni kod vas nema toga
Jel ti dolazis iz buducnosti ?
 
dizel svaka tebi cast a bravo ti ga bravo
da li si skontao da je to bilo pre 8 GODINA
bila mi je tetka u bacu u samom centru pa sam svake godine isao za 1 maj ,trvdjava,pa na karadjorjdevo konjicke trke itd...uvek ste imali bolje kukuruze od nas,teska zemlja za rad u jesen(sama slanina) ali padavine vas retko izneverile...sada ni kod vas nema toga
Znam sta kazes, tada jeste bio na boljim njivama ali ne na najboljim u ataru ( do takvih nemogu)… ali nije bas takva extra zemlja, bas tu oko tvrdjave je losija i dobar deo do naseg sela je takav, tu u tom delu jedan deo podnosi lose vreme samo zbog prisustva ribnjaka, koji da radi punim kapacitetom bi jos vise pomogao…
 
Znam sta kazes, tada jeste bio na boljim njivama ali ne na najboljim u ataru ( do takvih nemogu)… ali nije bas takva extra zemlja, bas tu oko tvrdjave je losija i dobar deo do naseg sela je takav, tu u tom delu jedan deo podnosi lose vreme samo zbog prisustva ribnjaka, koji da radi punim kapacitetom bi jos vise pomogao…
Sta pišes oko Tvrdjave je bolja zemlja posle izlaza prema Vajskoj je losija
 
Nazad
Vrh