Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Nisam hteo da pisem ali i sam imam kuci kukuruza.
Cale prodaje za 3500din dzakirano po 50kg ovih dana, nije neka otimacina ali ide.
Ovo za plate i usluge je sala jer uvek neki isticu kako su zrtve.
 
Ma NA uvek je tudji tanjir puniji.
Može i da se šalimo, ali znam kada sam upisao studije moji roditelji su primali po 4 marke mesečnu platu, imao punu štalu goveda i rodilo 1,5 prikolice kukuruza pabiraka sa ukupno 7 kj kukuruza. I preživelo je moje malo gazdinstvo.
Nikom ne udaram na arende, ni na kupovinu zemlje navek, da selo pitam da li treba da radim svoju zemlju, da teram samo štore i jednobrazni plug, ma zabole me.
Ko radi za platu i posle ide u traktor treba mu dati medalju, a ne prozivati, ne mislim na tebe NA već generalno.
Ko trguje kukuruzom, očekujete li da će kukuruz biti 35 dinara za 20 do 50 dana, ili jok?
To ti niko ne moze sa nekom sigurnoscu reci .
 
Na malo sam rešio ove godine ništa da ne prodajem. Ubi se, nosaj ko budala, a jos sada i skup. Meni skupo da ga prodajem 50 kg za 2000 dinara, a ne jos da i placaju. I ovako ne znam gde sam, jos mi samo treba da nosam džakove. I jedam me zezao para nema, a uzme 5 džakova, pa u krug, skupi pare ali mu opet treba kukuruz.
 
ma nista se tu ne zna,ja da imam kao sto nemam sada bih cekao sigurno jesen ako ga vec nisam prodao po 35din u maju,sada se moze dobiti 33-34din
nece ga biti tj prinosi po regionima ce biti nebo i zemlja
 
Одакле вам то да ће поскупети у жетви? Колико видим, ситуација се не одвија повољно за произвођаче кукуруза.
 
Ovako izgleda 85% kukuruza na severu mozda i 90%....nece ga biti ni tona po jutru...cena ide na gore kao i uvek posle zetve ozimih kultura
f7Dbnsi.jpg
 
Ako ovako ostane nece biti bitna cena.
Ovo je katastrofa epskih razmera za nas.
Nemoj da vas lazu da Nemci, Francuzi i ostali nece imati kukuruza. Usevi su im trenutno odlicni. Imali su preko 8 t jecma, psenica se takodje ocekuje preko 8 t.
Ocito imamo najgoru klimu. Pre svega mislim na Vojvodinu. Centralna Srbija ce imati mnogo bolji kukuruz i tako vec godinama.
 
Slazem se, al uvek bude nesto. Prema onome sto pisete za rod psenice trebalo bi kukuruza da imate bar 7-8 t/ha.
Naravno parcele su i manje i mnogo zeznute za rad, al je ipak klima mnogo blaza nego u Vojvodini / Panonskoj niziji.
Ovde kad przi, przi za sve pare, a padavina sve manje i manje.
Zale mi se neki drugari iz opstine Bac da su presusile neke recice, bare i bunari koji do sad nikad nisu, pa cak ni 2012. Ocito je deficit padavina ogroman vec godinama.
 
Nece Bg da 'rani Vojvodinu, pu pu ne daj Boze daleko bilo, al da ce okolina Bg imati bolje prinose ove godine od veceg dela Panonske nizije, hoce.
Jbg, takva tura.
Samo izgleda ova tura malo duze traje, nikako da platimo ceh.
 
pa kod nas evo prosle je islo do 4t/kj a vecina je bila do 3t/kj i manje,moja okolina
Ali centralna Srbija nikad ne može da baci 12-15t/ha kao što je u severnoj pokrajini slučaj u dobrim godinama.
tih 15t/h nikad u zivotu nisam video u blizoj okolini od bar 70km...mani me ogleda na 12 redi do 100m duzine i prinos taj i taj...tu se vidi samo izdrzljivost hibrida na odredjene uslove
 
Nazad
Vrh