Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ovih dana sve se pravi od kukuruza. One plastične viljuške i noževi za piknik i oni se prave od kukuruza..... nafta se pravi od kukuruza.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ја знам да неће бити јефтин због најмање два разлога: подбачај приноса због суше на северној хемисфери (и код нас у Србији) и несмиривање ситуације у црноморском басену. Наравно ова процена се односи на слободну тржишну привреду а не на затворена и блокирана тржишта. Узгред негде сам прочитао да се из Украјине извозе житарице камионима и возовима по доста нижим ценама него што се котирају у Паризу (милим негде око 250€/т)
 
Ја знам да неће бити јефтин због најмање два разлога: подбачај приноса због суше на северној хемисфери (и код нас у Србији) и несмиривање ситуације у црноморском басену. Наравно ова процена се односи на слободну тржишну привреду а не на затворена и блокирана тржишта. Узгред негде сам прочитао да се из Украјине извозе житарице камионима и возовима по доста нижим ценама него што се котирају у Паризу (милим негде око 250€/т)
200-250e
 
Све то што Украјина извози иде за државе које им дотурају оружије. Тако да ће то имати никакав утицај на глобалном нивоу што се цена тиче,а и немају они баш толико залиха да могу да нас угрозе са ценом.
 
UKRAJINA – Potreban je plan B za izvoz žitarica iz Ukrajine. Pregovori sa Rusijom teško napreduju i prevoz morem će doći prekasno za poljoprivrednike iz Ukrajine i kupce iz Afrike. Iz EU i SAD stižu finansijska sredstva za izgradnju “privremenih” skladišta uz granicu sa Poljskom i Rumunijom. Žetva je blizu, mada se očekuje za 30% manje žitarica, nema mesta u silosima jer je prošla žetva bila bogata – 103 miliona tona.

Cena kukuruza za isporuku na domaćem tržištu je 240 US dolara za tonu, za isporuku na granici Ukrajine 346 US dolara za tonu (uračunati troškovi prevoza i izvozne carine). Cena pšenice na domaćem tržištu (sa 11,5% proteina) je 200 US dolara za tonu, za izvoz cena je 410 US dolara za tonu (uračunati troškovi prevoza i izvozne carine).

p.s. I tamo je prevoz skup......i trgovci malo alavi!
 
Bilo je reči da će posle 20.06. biti odobren kontogent od 400.000 tona za izvoz. Šta se dešava sa tim, hoće li biti izvoza? Koja je sad cena? Moram da rešavam preostali lager...
 
Koja cena kukuruza bi mogla biti plafon za naredni period do nove žetve? Prosto više nemam ni pameti ni živaca, šta očekivati tj na koju cenu pristati. Imam nešto lagera, malo su me povukli u rikverc sa prodajom pre mesec dana, a cena bila 35, čak i 36 i sad nije i više ne znam da li može i doći do 35?
 
Ma NA uvek je tudji tanjir puniji.
Može i da se šalimo, ali znam kada sam upisao studije moji roditelji su primali po 4 marke mesečnu platu, imao punu štalu goveda i rodilo 1,5 prikolice kukuruza pabiraka sa ukupno 7 kj kukuruza. I preživelo je moje malo gazdinstvo.
Nikom ne udaram na arende, ni na kupovinu zemlje navek, da selo pitam da li treba da radim svoju zemlju, da teram samo štore i jednobrazni plug, ma zabole me.
Ko radi za platu i posle ide u traktor treba mu dati medalju, a ne prozivati, ne mislim na tebe NA već generalno.
Ko trguje kukuruzom, očekujete li da će kukuruz biti 35 dinara za 20 do 50 dana, ili jok?
 
Nazad
Vrh