Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Čule, 4-5 metara visine, nepuna 2m širine i 30metara dužine. Mislim da stane oko 18 vagona.
Probaj druže sa K-obiolom jedan deo i videćeš. Mi već 11-tu godinu tako štitimo ječam, pšenicu i kukuruz i nema nikakvih problema. Samo jednom sam se zeznio i nisam tretirao jedan deo kukuruza, i baš taj deo mi ostane do avgusta..... Auuu šta ga je bilo! Od tog doba, tretman pri istovaru i nema problema. Ne pišem napamet, veruj.
 
Čule, 4-5 metara visine, nepuna 2m širine i 30metara dužine. Mislim da stane oko 18 vagona.
Probaj druže sa K-obiolom jedan deo i videćeš. Mi već 11-tu godinu tako štitimo ječam, pšenicu i kukuruz i nema nikakvih problema. Samo jednom sam se zeznio i nisam tretirao jedan deo kukuruza, i baš taj deo mi ostane do avgusta..... Auuu šta ga je bilo! Od tog doba, tretman pri istovaru i nema problema. Ne pišem napamet, veruj.
Pa 2 metra sirine, to je vrlo bitno. Kod mene 11x10 4.5 m visine, spirala po sredini supe,sav lom ostaje na jednom mestu, nema sanse da se ne zagreje...
 
Ja ispraznim supu sa mehanizacijom (kombajn pokrijem sa kamionskom ceradom, prikolice nakipujem i otvorim stranice, ruja ide pod trem i jos po nesto pokrijem po dvoristu) na otvore poredjam dzambo vrece i napunim je sa 200t i jos po ambarima prepravljenim za zrno jos 100t i jebi ga tako se snalazim. Sve sto ne mogu u skladistiti prodam u jesen, ne ostavljam ni zrno na lager.
 
Kojom cenom kukuruza bi ste bili zadovoljni da vam sada neko ponudi da ga prodate?Da li je bruto zarada po 1kj od 96000-100000 dinara dovoljna?Ili se svi vodimo onim starim da kukuruz prodajemo kada nam treba novac pa koja cena bude?Kada su pare na racunu tada se i najbrze potrose,to svi znamo.
 
Od kada sam se opekao 2012.godine, pola ostavio na lager i pukao, sve prodajem u zetvi. Nikada mirniji nisam bio. Boli me uvo koliko kosta lager i da li ce doo firma puci.
 
Ja podelim količinu na 3 dela , 1\3 prodajem terminski ( ove godine 16.5 din ) 1\3 krajem januara ( sad 17 din ) i ostatak 1\3 sredinom maja ( nadam se ceni od 18.5 din ) . Uvek najbolje prođem ovako već godinama unazad.
 
Kojom cenom kukuruza bi ste bili zadovoljni da vam sada neko ponudi da ga prodate?Da li je bruto zarada po 1kj od 96000-100000 dinara dovoljna?Ili se svi vodimo onim starim da kukuruz prodajemo kada nam treba novac pa koja cena bude?Kada su pare na racunu tada se i najbrze potrose,to svi znamo.
Sa 18 dinara prodao bih sve...
 
Kojom cenom kukuruza bi ste bili zadovoljni da vam sada neko ponudi da ga prodate?Da li je bruto zarada po 1kj od 96000-100000 dinara dovoljna?Ili se svi vodimo onim starim da kukuruz prodajemo kada nam treba novac pa koja cena bude?Kada su pare na racunu tada se i najbrze potrose,to svi znamo.
Spajki upravo ovih dana i ja razmisljam na tu temu. Ne razmišljam o ukupnom prihodu, već na koju cenu prodati veći deo kućnog lagera. Vrzma mi se cena od 18. A da li ce je biti, to cemo videti.
 
Igra brojki.Ja imam nešto nižu cenu i lager od 2,5%do kraja januara pa nam je krajnji rezultat veoma sličan.Cena koju si naveo je sa 8%pdv ili 10%?
Pretpostavljam da je cena sa 8%pdv.
 
Ma kakvi,na 70-80 vagona robe u proseku mi uzmu 3 % za lager, 0,5% za rastur i ukradu mi 6-7 % PDV-a,tako sam došao do 10000 evra.
Ajde objasni ovo za PDV? Meni već deset godina kradu 2% ,jednostavno kod nas u selu od tri otkupljivača svi smanje cenu za onoliko da nam cena sa PDV bude kao i ovima sa 8%.Izgleda takav dogovor,kod komšija u Jermenovcima se radi zakonski cena +PDV bila tvoja stopa 8 ili 10 njih ne interesuje.
 
Ajde objasni ovo za PDV? Meni već deset godina kradu 2% ,jednostavno kod nas u selu od tri otkupljivača svi smanje cenu za onoliko da nam cena sa PDV bude kao i ovima sa 8%.Izgleda takav dogovor,kod komšija u Jermenovcima se radi zakonski cena +PDV bila tvoja stopa 8 ili 10 njih ne interesuje.
Vrlo jednostavno,kad je cena na berzi NPR 16 dinara+ PDV oni plaćaju svima 16 sa PDV-om a ko je u PDV-u 16,32.Ako hoćeš da izvučeš robu i prodaš na berzu plaćaš 6% izvlačenje + lager.
 
Nazad
Vrh