Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
A kome da se proda 100 tona ili vise po 18 din sa pdv u dzakove?
 
Danas pustio nešto po 16,5 sa 8% pdv, sa lagera koji se ne naplaćuje.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Darko ok je to da tako sve se proda sa kućnog praga. Ali kad to ide po džak dva onda to traje duže i pare se izvuku. Ovako proda se odjednom sve i pare na gomili. Jeste da je cena malo niža ali šta da se radi. Iskreno meni je mrsko da idem svake subote na našu pijacu (gde je cena 20 din) ali pitanje je šta i koliko ću prodati. Ima par njih s kamionima ali iskreno slaba nam je pijaca, a u okruženju nema ljudi koji drže neto od stoke (krave, svinje, ovce ili živinu) tako i da nemaš ni kome da prodaš. Do sad sam radio sa nekim ljudima koji imaju prodavnicu stočne hrane i njima isporučim veću količinu u džakove po 25kg. Tako ću valjda i ove godine. Sve je to neizvesno. Borba svake godine.
 
Za džakiranje mora bar dinar po kg više a za te od 25 kg čak i 2 dinara.Čudi me da ne traže da se pakuje u štanicle.
 
U apotekama niko neće da kupuje dzak od 50 kg, zato svi apotekari traže po 25 kg. A i mnogo je lakše za rad, naročito za ledja. Ja konkretno pšenicu, suncokret i soju prodam odjednom, a što se tiče kukuruza to razvučem i prodajem tokom cele godine, kako kad, količine od 70 pa do 150 tona, zavisno od godine.
 
Овде 16.5 са пдв, са лагера, од понедељка та цена,прошле недеље био 16дин.
 
I kod nas je lager 1%. Na to se još plaća pdv od 20%. Znači 1.2% mesečno, a to naplate tako što im prodaš kukuruz u količini od 1.2%. Kad prodaš tih 1.2% kukuruza dobiješ nazad pdv od 8% od te prodaje. To praktično znači da su ti uzmu 1.104% mesečno za lager (tj. uzmu 1.2% a plate ti 0.096% od trenutne količine na lageru). Međutim neki (neke firme) se prave englezi pa ti ni ne isplate tih 0.096%. Možda drugačije računaju, ali način na koji računaju lager ne može rastumačiti nikako. Uglavnom, svi govore da je mesečni lager 1% a on te zaprvao košta 1.104%. To i nije toliko strašno da te pre tog lagera ne oderu sa 0.5% kalo i rastura, sa 0.5% troškova kontrolne kuće, sa 1% troškova prijema, ako lager uđe u februar onda ide još 1% za eleviranje... Naravno na sve to ide još 20% pdv-a (isti račun kao i kod mesečnog lagera). A ako još kukuruz ima vlage preko srps-a to je tek posebna priča (izuvanje zapravo)...
Zato mi je prosto neverovatno kad pročitam ovde da se negde ne računa lager, a koliko vidim pri tom ne bude manja cena...

Kućni lager je potpuno druga priča, kod njega nema ništa od toga, i još se dobije veća cena od istih tih otkupljivača koji rade i lager. Naravno ko ima mogućnosti za kućni lager...
 
Nazad
Vrh