Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Lele ja pomislio da sam jedini koji imam kukuruz na lageru:osmeh:.Pratim vas ulog i povecavam na duplu pljesku i jedno pice:haha:
 
Kada vidim ugovorene cene na stranim berzama za maj,jun,septembar optimizam mi brzo nestaje.Nista od poskupljenja biti nece.
 
U petak pričam sa lokalnim otkupljivačem i on mi kaze da izvoznici nisu uopšte u priči sve dok kukuruz nepadne ispod 15 dinara. :sta:
Tako da nam se crno piše. Videćemo dali je upravu.
 
U pravu je,a kako dinar jaca u odnosu na evro ta cena moze ici samo dole.Na izvoz se ove godine ne moze racunati vec samo na domace stocarstvo a to je prica za sebe.Imam dosta drugara koji imaju farme pilica,svinja svi su presli na kupovnu hranu,kazu ne isplati im se da prave svoj koncentrat.Da napomenem da moraju da kupuju kukuruz jer su svoj potrosili.
 
Da je situacija loša, jeste loša, svi znaju da sada treba para za setvu, i pravi je momenat da se izvuče i to malo roda od katastrofalne prošle godine po što mizernijoj ceni, plus što je velika većina robe već kod njih.
Realna cena, kakva god da bude, tek posle prvog maja, a ovo sada je ucena.
 
Da je situacija loša, jeste loša, svi znaju da sada treba para za setvu, i pravi je momenat da se izvuče i to malo roda od katastrofalne prošle godine po što mizernijoj ceni, plus što je velika većina robe već kod njih.
Realna cena, kakva god da bude, tek posle prvog maja, a ovo sada je ucena.
E to su doneli kombajni,lenjost,dok se bralo roba bila kod vlasnika,e sad neću više da se za....vam,isto košta komb.-berač.
Drugo je kad poseduješ svoj silos.
 
Lap top poljoprivrednici smo postali i pogospodili se
.Gotovani pravi....razmisljam u obor za.par svinja drzim kera a kukuruza na pretek...mislim da u ulici koja nije mala 70 tak kuca skoro niko ne drzi svinje za sebe a kamolo za prodaju ili sta drugo.Tako da to nam je sto nam je.Zavisimo od drugih .
 
Taj momenat da je roba kod njih svakim danom se resava po malo. Procep je bio od recimo 2005-2006 kada krece masovnije kombjaniranje a nemanje skladista za tu robu. Krecu polako skladista, svake godine neko resi taj problem. Za 10g nece u momentu zetve otkupiti nista za lager samo ko bude hteo da proda.
 
Tamo do 2010-2011 se moglo lagerovati kod skladištara, jer je bilo lepe zarade, ali zadnjih par godina se svelo da od zarade na kukuruzu, pola uzme skladištar.
Ja sam se vratio na kućni lager, samo je sada u zrnu, i u mogo većoj količini. Odradi se čak lakše nego ranije, jer je mehanizovano, jedino treba češće kontrolisati.
Inače moj kukuruz čeka maj-jun, možda čak i jul za prodaju.
 
Evo juce ste videli koliko nas je ostavilo na cuvanje, znaci i da krene gore brzo ce da padne kad svi kazemo PRODAJ. Kakav izvoz kad je tamo jeftinije.
 
Taj momenat da je roba kod njih svakim danom se resava po malo. Procep je bio od recimo 2005-2006 kada krece masovnije kombjaniranje a nemanje skladista za tu robu. Krecu polako skladista, svake godine neko resi taj problem. Za 10g nece u momentu zetve otkupiti nista za lager samo ko bude hteo da proda.

I sve to džaba kada moraš opet tim istim skladištarima da prodaš pošto nemožeš da ga izvezeš jer taj posao rade odabrani, prednost tih skladišta će biti samo da je roba u tvom dvorištu i oni neće moći da trguju sa tvojom robom i rešavaju svoje probleme (i to je nešto) a cena će opet biti onoliko koliko oni kažu.
 
Evo juce ste videli koliko nas je ostavilo na cuvanje, znaci i da krene gore brzo ce da padne kad svi kazemo PRODAJ. Kakav izvoz kad je tamo jeftinije.

Da, kao što je cena porasla jer nema kukuruza. Ma kakvi, kao da ima nekog pravila. Pa prošle godine je bilo mnogo više kukuruza i cena je bila jača tada nego što je sad.

I sve to džaba kada moraš opet tim istim skladištarima da prodaš pošto nemožeš da ga izvezeš jer taj posao rade odabrani, prednost tih skladišta će biti samo da je roba u tvom dvorištu i oni neće moći da trguju sa tvojom robom i rešavaju svoje probleme (i to je nešto) a cena će opet biti onoliko koliko oni kažu.

Ne znam kako je tu kod vas, ali mene su prošle godine zvale firme koje izvoze u Bosnu. (verovatno zbog blizine granice i kraćeg transporta). Cena je bila viša od one koju su davali lokalni skladištari. Tako da postoje opcije.
 
To što mi imamo na kućnom lageru, je sitno u odnosu na količinu koja je jesenas dovežena kod njih.
Kukuruz se uvek može prodati na šleper od kuće po boljoj ceni, i nisi uslovljen cenom od lokalnih skladištra, a trgovaca kukuruzom ima dosta, pa ima i solidne konkurencije.
 
Milane dođu ponekad iz Bosne ali tovare od skladištara, zasad još tu prolazi džakiranje (ali je to sve malo kolika bude ponuda) za Mačvane i Užičane ali skladištari nevole kad vide da tovare od lokalnih ratara, bude tu i prijava.

Slažem se sa tobom Tesla da se dobije malo bolja cena ali najbitnije od svega da je roba u tvojim dvorištu, kod nas je trenutno OZZ Srbobran u nekim problemima i sad kako čujem ljudi koji imaju i to malo lagera nemogu da naplate e to je seks, ko zna koliko će još ovakvih slučajeva biti ove godine.
 
Nazad
Vrh