Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Izgleda jako puno slučajeva. Kod jedni prestali da kupuju i sa lagera. U gradu jedan veliki je u blokadi već neko vreme.
 
Ako kod nas malih skripi za novac ...kako moze kod velikih da bud problem silosi, krediti, mali prometi itekako ima problema i kod njih.....
 
kod nas je trenutno OZZ Srbobran u nekim problemima i sad kako čujem ljudi koji imaju i to malo lagera nemogu da naplate e to je seks, ko zna koliko će još ovakvih slučajeva biti ove godine.
Koliko sam čuo ima među njima kojima je već po redu drugo zaglavljivanje,posle prvog iz tvog mesta...Da nevalja,nevalja nedao Bog nikome...i kakvu mi sad zaštitu imamo i kakvu garanciju da će nas otkupljivač platiti???:sta:
 
Ti ko da si zaboravio kakva je bila prosla godina..ova cena je vestacki stvorena uvozom a i taj iz uvoza placaju skuplje ne bi li nas naucili pameti.
Nije tačno...
Taj iz uvoza mu je jeftiniji...
Razumite, okolina IMA KUKURUZA, a Vi NE, ili ga imate male količine, nedovoljno da cena bude veća, iliti srazmerna ceni koštanja robe (kukuruza)...
To Vam je što Vam je...
I ko god tvrdi da će cena ići gore, NEĆE, još će pasti, jer ide setva i mora se nešto prodati radi finansiranje iste, jer je zaduživanje na drugi način mnogo neprihvatljivije...
20 godina kupujem kukuruz, oko 4 do 5 tona godišnje, sada mnogo manje ili nikako, i pratim dešavanja na tržištu jer mi nije svejedno po kojoj ceni ću nabaviti zalihe koje su mi potrebne...
Neki put to bude u žetvi, u Jesen, a nekada u Zimu ili pred setvu...
Sada sam kupio jer imam gotovinu, a ona brzo ode na drugu stranu, pa ostanem "kratak"...
I ta količina (sada) mi je dovoljna do Jula ili Avgusta...
A onda se već može (veoma lako) naslutiti u kakvom su stanju usevi kukuruza i neka cena u žetvi (novog)...
 
Koliko sam čuo ima među njima kojima je već po redu drugo zaglavljivanje,posle prvog iz tvog mesta...Da nevalja,nevalja nedao Bog nikome...i kakvu mi sad zaštitu imamo i kakvu garanciju da će nas otkupljivač platiti???:sta:
Mi smo skoro svake godine bili u takvim problemima,kod jednog,drugog,petog...cele godine rintas za tu kilu,ovrses i predas mu na noge,i posle moljakas jednog po jednog da isplati ono sto je tvoje...e onda kaze nema para,pa te ucenjuje,pa nudi repromaterijal,i to po cenama koje se mogu samo nazvati UCENA...uzmi ili ostavi...al najcrnje smo prosli u lokalnom mlinu kada smo do dana danasnjeg ostali bez 10 vagona zita...pojeo vuk magarca,a "DRZAVA" cuti i pravi se da ne vidi...
 
Malopre gledam u B.Petrovcu kod jednog otkupljivaca 15.50 kolko mi sa cini lager ne odbijaju

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Danas ugovorio prodaju kukuruza sa kućnog lagera cena 16,80 din /kg sa pdv do 16 vl. Patent&co , u Decembru sam nesto malo prodavao po 18,25. Kamo sreće da sam sve onda prodao
Inače Gebi plaća 16,20 din sa pdv i netreba im kukuruz.
 
Meni je moj skolski isto nudio 16.8 sas pdv. Pre 10 dana sam mogao dobiti 17.1 sa pdv. Tamo u junu cu mu nuditi na 15 sa pdv...
 
Ja sam pukao na kukuruzu 258.000 din, mislim na onaj koji sam prodao sada, a ne jesenas. O ostalom koji je ostao na lageru, za buducu prodaju, to cemo videti jos...:svinja:
 
Povukle cijene gore preko bare . Jedino predvidjaju da će snijeg koji je pao u Rusiji prije par dana na golomrazicu oboriti cijenu pšenice za desetak posto ?? kolko smo mi samo sitni .
 
Apropo Rusije. Pokzalivali su nam na jednom predavanju, jedan deo povrsine Rusije u juznom delu sa prinosima koje ostvaruju. Seje se jara psenica i ostvaruju 1.5-2t/ha psenice, a zanimljivo je da do sankcija nisu se obazirali preterano na prinose pa su imali 1.2-1.6t/ha. Podigli su za 25% i automatski skinuli cenu u celom svetu. Sa jesnjim psenicama situacija je bolja. Tu su im prinosi ~2.5t/ha ali je problem sto samo manji deo povrsina je moguce tako raditi zbog duzine zime i hladnoce.
 
Nazad
Vrh