Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Da, to joj jeste posao, stabilnost unutrašnjeg tržišta.

Kao što je sada ukinula carinu.

Ti se okani reči čije značenje ne znaš.
Vidim ti si upucen,da solis pamet ostalim clanovima,smorio si ljude u temi o subvencijama,niko nista pojma nema,tu je bradonja da otvara oci,prikrivena komunjara.
 
Meni je jedan mesar kome sam nosio svinje jednom lepo i iskreno rekao - dokle god ti dolaziš kod mene i MENE pitaš koliko ću platiti TVOJE svinje ne nadaj se nekom boljitku... Tako je i sa kukuruzom i svim ostalim našim proizvodima. Briga njih koliko si ti uložio u taj kukuruz i koliko on tebe košta, možeš dobiti toliko i zdravo... ::jako_besan::
 
A zašto bi mleko i meso bilo na režimu slobodnog uvoza, a kukuruz na režimu carinske zaštite ?

Da ne biste možda da kukuruz ode na 35 RSD kao 2012. a ?
Ja bi razumeo da su intervenisali ukidanjem carina na uvoz da je kukuruz premasio neku cenu recimo 22ili 23 dinara, ali kukuruz je otkupljivan po 17.5 u tom momentu.

- - - - - - - - - -

A zašto se ne bi vratili na socijalističko društveno uređenje i zemljišni maximum od 10 hektara ?!

Stvarno više... Zar nije vreme da svet i prilike sagledate na realan način ?
Gledacemo svet i prilike kad budemo imali svetske subvencije. Realno stanje kod nas je potcenjivanje i omalovazavanje ljudi koji se bave poljoprivredom.
 
U pravu si skroz,ali kod nas je ko u vojsci,naređenje-izvršenje,mi smo ti koji izvršavaju zaslugom onih koji su bili kobojagi vlast od 2000 te do danas,a bome znamo ko nam i naređuje,tako da polako nas uništavaju oni za koje se mnogi kunu da nam žele dobro.
Nešto se mora menjati.
 
Ma da, jaki smo mi štihovi pa svet brine da se ne obogatimo... Teorije zavere hoće da olakšaju duševni bol, ali ne tako dobro kao pun džep nakon naplate kukuruza/subvencije :D
Jedino što možete jeste da sejete ili ne kukuruz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas kupio od komšije kukuruz u zrnu...
0.5 tona...
Cena, 20 dinara po kg...
Ja rekoh, sutra je Subota, a kratak sam s kukuruzom, pa ću najverovatnije ujutru za Rumu na pijacu...
A on će, trebaju mi novci, a već je najavljivao, kao ima kukuruz da proda, trebaju pare, ide setva, itd. ja ponudio cenu od 20 dinara i on pristane...
Dao novce, ali robu preuzeo nisam, tek treba da kruni...:sta:
Rekao sam da ću ga obesiti o krivo drvo, ide najavljeni Sibir, a meni ostalo samo pola džaka kukuruza "na zalihama"...::lose::
 
Pa što se nama žališ ? Komšije ste.
Baš zato što smo komšije...
I jeste za žaljenje...
Za cenu kažem, ali samo onaj ko ga ima "na zalihama" i "čeka cenu"...
Meni je dobra a i komšija mi je dobar,onako, "usput", ne bih ga dao ni za trudnu kravu....:osmeh:
A biće kukuruza (jeftinog) koliko hoćeš, samo da krenu "Prolećni radovi", po višegodišnjem iskustvu, u to doba ga bude najviše pa i cena bude (svima, samo ne onima koji ga "imaju") "prihvatljivija"...:sjasi:
 
A biće kukuruza (jeftinog) koliko hoćeš, samo da krenu "Prolećni radovi", po višegodišnjem iskustvu, u to doba ga bude najviše pa i cena bude (svima, samo ne onima koji ga "imaju") "prihvatljivija"...:sjasi:

Ti ko da si zaboravio kakva je bila prosla godina..ova cena je vestacki stvorena uvozom a i taj iz uvoza placaju skuplje ne bi li nas naucili pameti.
 
ja nemam da prodam a necu ni da kupim pricam ono sto mislim ovo je stara sema da dobro zarade trnutno drze nisku cenu da bi se pokupilo ovo sto ima kukuruza jer ljudi finansiraju setvu ,stvara se utisak da ce i na jesen biti kukuruz dzabe pa se dobar deo zaduzuje i na paritet .takodje i kod stocara se stvara utisak da ce hrana biti jeftina a cena stoke skupa pa zatvaraju pune tovilista ,taman kad pokupe sve sto mogu maj mesec odjednom ce se setiti da je bila susa pa kukuruz ipak treba da ima cenu,tad ce i stocarima nestati nekima je vec nestalo kukuruza a daleko je septembar
 
Nazad
Vrh