Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Sama tako ali da li ovima od napolje vredi naša zdrava poljoprivreda tj uvezano stočarstvo, ratarstvo i preradjivački kapaciteti. Ovoj gologuziji koja vodi državu ništa nije sveto, domaćini nisu nikad ni bili. Da su pošteni bili politikom se nebi bavili.
Da smo nagrabusili, to se slažem. Da se ujedinimo jeste najbolji potez ali to niko neće dozvoliti.
 
Sama tako ali da li ovima od napolje vredi naša zdrava poljoprivreda tj uvezano stočarstvo, ratarstvo i preradjivački kapaciteti. Ovoj gologuziji koja vodi državu ništa nije sveto, domaćini nisu nikad ni bili. Da su pošteni bili politikom se nebi bavili.
Da smo nagrabusili, to se slažem. Da se ujedinimo jeste najbolji potez ali to niko neće dozvoliti.
Bilo je pokusaja da se sa zivinskim mesom npr izadje na Rusko trziste.(Piseom o onom sto najbolje znam)Oni oce ugovor na minimum 5 godina.Trebala je drzava da garantuje konstantnu cenu.Mi,kao pojedinci to naravno nismo mogli.Da se ponovi godina kao 2012-ta i mi smo bankrot.Drzava subvencionise svasta u industriji,a u poljoprivredi samo traktore i slicbe proizvode,koje Jevropa proizvodi.Subvencionise se samo stranac.E tu je problem.Da su subvencije okrenute domacoj proizvodnji i samo domacoj,bilo bi para,A IMT bi pravio traktore od 300 konja,ako za tim ima potraznje.Ako smo mogli da ga napravimo 80 tih,napravili bi ga i sad.Nemacka je konkretno puno izgubila ruskim kontrasankcijama na svinjama npr.Nije ispastao nemacki svinjar.Drzava mu je platila sve,kao da izvoz cveta.To je strategija.Ja moram da uzmem Nemacko drzavljanstvo,da bih dobio besplatnu infrastrukturu za npr farmu.Ovako,sve iz svog dzepa.Da je upalilo ono sa Rusijom.Svaka treca kuca je mogla hraniti pilice.Svaka druga svinje.Kukuruza nebi bilo za izvoz.Ali ovako,to nam je,sto nam je.Uvozimo meso,mleko,jaja,konzerve,a srecni smo bili sto izvozimo zuto zlato.POLUPROIZVOD.Bes tu srecu.Evo nam je sad u punom obliku.
 
Eventualno rentira kukuruz iz robnih rezervi kada mu je cena bila 20e a tajfun koji je uzeo vraća u jesen kada je cena 50% niža.....
 
Naravno tajfun ce prodati robnim rezervama po 23din, pa onda taj kukuruz rentirati kada bude jun-jul i u jesen im vratiti. Smesno, tuzno, zalosno.
 
A zašto ne bi uveli zakon o poreklu imovine i ispitali kako su pojedinci preko noći stekli stotine ili hiljade hektara, a do juče nisu imali zemlje ni u saksiji?

Stvarno više... Zar nije vreme da svi mi sitni proizvođači nestanemo da bi oni veliki bili još veći?


E sad mi još izbaci računicu o isplativosti poljoprivrede u Srbiji i kako sam ja u stvari lenj i glup, kako radim 15 dana u godini i hoću milione.
 
Ovih dana u Ukrajni je donet neki zakon-dekret ako sam dobro shvatio oduzima sve nelegalno stečeno. Možda neko može da izbaci link o svemu tomo pošto bi kod nas bilo puno posla po tom pitanju.
 
Neznam kako je tamo ali da se to desi ovde tesko prvo mora da radi kuka i motika a nije iskljuceno da nece i raditi.Socijalizam je imao sansu nije se pokazao trebalo bi traziti drugi model
 
Da Zorane tacno je da je ova nazovi demokratija gora od socijalizma ali to neznaci da je socijalizam bio dobar.Ono sto se nekako cini je da ceo svet degradira kao da ide sve vise na stetu obicnog coveka koji ima sve manje komocije i sve teze zivi.Necemo vise o politici da ne bi bilo neplanskog odmora izvinite za off:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh