Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Kod mene je i dalje kukuruz 21 din, ali ga nema, još po nekom je ostalo za prodaju. Ja sam sav moj prodao po toj ceni, plus što mi ostao jedan veliki čardak iz 2016. Ali, sve dzakirano po 25 kg.
 
I u džaku od 45-49kg a retko 50kg da neko sipa ali no.
Sve si u pravu,nakupac nece da pakuje 50 kg dzakove za nas sitne kupce od par tona sedmicno.Jednostavno uzmi ili ostavi,a ti posle objasnjavaj kupcu zasto je 48 u dzaku.I da sam ja to platio kao da je 50 pakovano.
Svaka trgovina ima svoju "sofiju".
Onda je pitanje zasto uzimamo od nakupaca.Zato sto nema ko da doveze,uzece drugi,musterija ce kupiti od drugog.

Djavolja rabota.
Jedino kad dugo saradjujes sa nekim,znaci i njemu da ima siguran plasman,pa se ta mera svede na 48 kg u dzakovima.Naravno ja je platim kao da su dzakovi puni 50 kg.
I tako zadnih 20 godina,je... lud zbunjenog...
 
Kad sam rekao da ću još čekati nisam mislio nešto puno. Do polovine marta. A nikoga nisam ložio. To je moja stara mušterija i uvek mi daje dobru cenu. Ali je ona ispod cene koju nakupci kod mene traže na pijaci na džak (22-24 din/kg). Sve što imam on mi uzme i koliko mu dovezem on toliko i plati. A meni ovakav aranžman odgovara. I da se razumemo nema ja na stotine tona. I da moji džakovi su uvek 50kg ravno - tako kaže digitalna vaga. Ja sam za to da bude 49 ali otac ne da. Ipak treba i da se sam džak i rad naplate.
 
I onda mi kaze jedan juce kako Almex vec mesec dana prazni barze u PA kukuruzom koji ga je kostao 16din, uvezen iz HU. Kako?
 
Gde su sad oni,sto su pisali da imamo izvoz?Kao kad je onomad ministar veselinov rekao da se ne seje zito.Jeftinije cemo ga uvesti.Pa dace nam jevropa zito kad ima viska,ali kad i njima fali,dobicemo budzu marjanovu.E o tome sam pisao.Kad su tukli svinjare,trebali su i ratari isterati traktore.Poljoprivreda je celina.Od ratarstva,preko stocarstva,do prehrambene industrije.Bes zemlju,koja proizvodi poluproizvod,tj kukuruz.Ozvalavio sam pisajuci o tome,al imamo izvoz.Ja cu kupiti Jon Dereja,a komsiji nek crkne krava,tj nek je tera u klanicu,jer je mleko dzaba.Na zalost,nisam optimista i opet necemo izvuci pouke.Moramo se ljudi drzati zajedno.Stocarstvo smo upropastili.Prehrambenu industriju takodje.E sad smo spali na to,sto smo dozvolili da nam ostane.Sve ide domacem stocarstvu.Cena je i super,kakvo nam je stocarstvo.Ako zelimo da ne gledamo u pasulj,podhitno se mora napraviti nova strategija u poljoprivredi.Mora se ZATVORITI KRUG,OD NJIVE DO TRPEZE.Ovo ljudi ne valjaaaa.
 
Strategija postoji. Pred nama su dva izbora ili u inostranstvo ili 2 metra bez geometra (zavisi ko kolko ima godina), ko ostane može samo da bude sluga negde. Sva zemlja njima dvojci-trojci i to vam je to, nema više.
 
Nazad
Vrh