Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Mi smo vec 4 godine najmanje, izgubljeni totalno.
Sto se tice tih subvencija za koje su se neki debelo borili za ukidanje, doci ce nam glave to sto vise ne mozemo biti konkurenti sa cenama u regionu. Ili cemo propasti ubrzo ili se izborimo za opstanak.
Ne treba ici u BG, napraviti proteste u svakom mesto s jedne i druge strane naseljenog mesta, propustiti samo prioritete i nista drugo, uvek blizu kuce a zamena uvek se nadje.
Posle par dana pojeli bi sebi m.da ili bi se ponasali kao i ostale drzave iz okruzenja a i dalje.
Ovakav sistem kao sto vlada trenutno je samo njima na dobrobit, nista ne radeci lako skidaju slag sa torte, izdvajaju za njih koliko zele a mi ispusimo.
Ne daj Boze da se ponavlja i ova godina kao prosla, onda smo ga skroz naj....i!!!
 
E vidiš, dok većina bude razmišljala, da se nešto može uraditi sa protestima ispred kuće (ili u kući) mi ćemo izmreti kao dinosaurusi.
Bilo kakve promene, se rade u BG, bilo u skupštini, ili na ulici. Tako da ako se ikada budemo organizovali za neki protest, ranac sa klopom i vodom, pa bus-om ispred skupštine na mirne proteste.
Kod nas kukuruz 17,50 sa sve 8% pdv-a.
 
A ko pominje traktore, na proteste se ide peške, pa kada se okupi par hiljada u onom njihovom špicu, rezultat je neizostavan, jedino da se "predstavnici" ne prodaju jeftino.

- - - - - - - - - -

Ako niko nepravi sranje na protestima, nema opravdanja da upotrebe silu.
 
Tamo Tesla druze neces nikad traktorima stici a od skupa u BG zaboravi, nece nikad biti nista a i sta bi dobio tamo osim batina. Pazljivo procitj sta sam napisao i razmisljaj o uticaju takvih protesta.
 
A ko pominje traktore, na proteste se ide peške, pa kada se okupi par hiljada u onom njihovom špicu, rezultat je neizostavan, jedino da se "predstavnici" ne prodaju jeftino.

- - - - - - - - - -

Ako niko nepravi sranje na protestima, nema opravdanja da upotrebe silu.
Tesla pre desetak dana sam pozvao našeg predsednika opštinskog udruženja da napravimo pod hitno sastanak vezano za ukidanje carine na uvoz kukuruza. Do današnjeg dana ništa od sastanka verovatno zu zauzeti u posredovanju oko Iparda.
 
Ja sam moj prodao odmah posle zetve po 18 + pdv ( nesto 10, a nesto 8 %). Za sad to ispada solidna trgovina. Za soju su mi davali onda 54, a sad oko 50. Ovde sam izgledao omanuo.
 
Ja sam se tako prosle godine nadao pa cekao jul, pa avgusta pa cist promasaj. Cinimi se da je proslo vreme kad smo krunili iz cardaka pa cekali avgust. Sad vise nema pravila.
 
Ja sam moj prodao odmah posle zetve po 18 + pdv ( nesto 10, a nesto 8 %). Za sad to ispada solidna trgovina. Za soju su mi davali onda 54, a sad oko 50. Ovde sam izgledao omanuo.

Paore ja mislim da mi tu cenu ne dobijemo a jos kada bi racunali lager trebalo bi jos veca cena biti da bi bili na tom nivoju 18+.Sto tek mislim da nece biti.
Da napomenem jos da je meni bilo nudjeno 18.2 +
 
Nazad
Vrh