Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Na sve pomenuto još skinuli carinu na uvoz kukuruza.
 
Cim je kostic ulozio u stocarstvo, mora kukuruz bez carine da se uveze.:svinja:

Gde sta drzi.mislis na pik becej ili carnex. Jebote posle onih secerana punih secera za tepsiju ribe po svakoj kako se brzo oplodio i ukrupnio kapital do groupa u kojem se sad nalazi sta god pomenes pa i pola vojvodjanske ravnice. Ako on drzi koze ili magarce bice sugurno na njih subvencije
 
Puni silosi kod koleta kukuruza i cekaju za izvoz o kom njegovom uvozu kukuruza pricas? Silna steta se trpi kad roba stoji dugo lagerovana u silose(fumigacije i eleviranja redovna)

KOd nas MK samo i uvozi...oni i stoje iza carina. Prilikom dogovaranja cene pre mesec dana,rece mi jedan komercijalista da imaju rutu kojom dovoze povoljno i da nece dizati cenu
 
Ja cu da dam za 18.50 ne mora 19 al ako hoce neko neka plati i 19

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ali je do te godine svakog februara bio skuplji nego oktobra, bilo sve normalno, a od te godine vise nista po nijednom redu ne ide.


Slažem se sa tim... Ta godina je izgleda bila prekretnica u rodu... Kukuruz je te godine skoro svugde jednako podbacio, dok ove godine to nije slučaj, a to možemo zaključiti iz priča kojih čitamo ovde na forumu...
I od te godine je malte ne uvek bilo pametnije ga prodati odma u jesen, nego ga čuvati..

Inače trenutno od kuće prodajemo po 2000 meter, pa ko oće oće...
 
Poslednja izmena:
Prodaje i drugar 2000din metar od kuce i ima svesku duznika za 2t koje nece naplatiti nikada verovatno. Ala je zaradio...

@Dolovac
Uvoze samo tako. Kod nas MK ima otkupno mesto (kao i u svakom selu) i informacija je takodje da nemaju nameru da ga plate preko cene u Rumuniji sa sve troskovima. Mi smo ove godine nagrabusili sto je susa bila lokalna a okruzenje je pokislo.
 
Ja kući na džak prodajem po 25 i nemam svesku dužnika, ko nema da plati nema ni kukuruza... Nedeljno ode 200-300 kg...
 
Tacno tako, susa je bila lokalnog karaktera. U Srbobranu i okolini su ostvareni, u proseku, sramotno mali prinosi kukuruza i soje. Prosto je neshvatljivo da bar lokalna samouprava ne preduzima neke mere u zastitu proizvodjaca. Sigurno bi nesto moglo ( npr poreska politika itd ) samo nema se volje.
 
Ajd reko da vidim malo cijene kukuruza . Otvorim ovu temu ali greskom umjesto poslednje otvorim prvu stranu iz 2007g . Iscitam skoro sve vidim nema nekih promjena tek onda primjetim da to nije to .

Inace svjetske berze su se juce i jutros skrkale . Ko zna sta ce biti .
 
Poslednja izmena:
Juce prodato i zadnje zrno kukuruza roda 2017. Ne ponovilo se vise takav prinos. Cena 16.5 din. sa pdv-om bez skidanja lagera.
Ostaje jos soja na lageru do daljnjeg.
 
Nazad
Vrh