Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 182 54,3%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,7%

  • Ukupno glasača
    335
Meni je najvisa prodajna cena 19.44din sa pdv za jedno vozilo. Ostalo 19-19.4din sa pdv 8%. Cekati jul-avg necu sigurno, ali i po 16.6+pdv ga ne dam, pa nek propadnem.
 
Nikola, da li si bio na nekom od sastanaka, da jesi video bi ko je i koliko profitirao (pevač), a ko se trudio da se nešto uradi. Inače svaka mesna zajednica mora sama da se organizuje, i da malo povuče da bi se nešto uradilo.
Ko je bio na sastanku povodom suše 31.10.2017, sve mu je jasno...
 
Nikola, da li si bio na nekom od sastanaka, da jesi video bi ko je i koliko profitirao (pevač), a ko se trudio da se nešto uradi. Inače svaka mesna zajednica mora sama da se organizuje, i da malo povuče da bi se nešto uradilo.
Ko je bio na sastanku povodom suše 31.10.2017, sve mu je jasno...
Da me neko obavestio verovatno bi došao.
 
Tovljac svinja jedan me zove za 5t. Reko moze 18.5din, kao skupo mu ima po 16.7din. Ima idi tamo, ja ne dam od 17+pdv :ppozdrav:
 
I 2012 kad je bio 27, 28 dinara, svi su govorili nema kukuruza cena mora ići gore, pa on op pala do maja na 15 dinara...
 
Uvozi se pun gas,kao i soja... Kod nas u selu niko nece ni da kupi kukuruz,nikom ne treba,AgroGrnja placa 17din do 18% vlage
 
Ja cuo da se taj uvezeni izlazi 18 din sa transportom,pitanje je koliko ce ga biti i koja im je to fora da nasem drze cenu ispod te.Valjda da nas nauce pameti...ono kao ne damo nasim ljudima pa ce svi pohrliti dogodine da ga prodaju vec u septembru
 
Ja cuo da se taj uvezeni izlazi 18 din sa transportom,pitanje je koliko ce ga biti i koja im je to fora da nasem drze cenu ispod te.Valjda da nas nauce pameti...ono kao ne damo nasim ljudima pa ce svi pohrliti dogodine da ga prodaju vec u septembru
Pa kod nas je bila susa.Manje je rodilo.Zrno je sitnije.Manje je kvalitetno_O tome smo i pisali jesenas.Kad je nesto manje kvalitetno,mora biti i jeftinije.Kupca ne interesuje dali smo mi u minusu,ili imamo zaradu.On zna,sta njemu treba.Izvoz je zato i stao.Pa ko bi normalan,nesto platio skuplje,a da bude losije.To je sve OK.Pisao sam jesenas,da nema srece,jer je susa zahvatila jako malo podrucje,na kom smo mi.:osmeh:Problem je u tome sto niko nije proglasio elementarnu nepogodu i nije pruzio pomoc,koja je evidentno potrebna.
 
Nazad
Vrh