Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Izvinjavam se na off topicu, ali koliko vas je prošlo na rob. rezervama i potpisalo ugovor? Ja sam potpisao u sredu, isplata do 15 dana.
 
Juce 18,2 danas 17,5 sve sa pdv sta reći?

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Zanima me misljenja kolega, da li je ova godina po prinosu losija od 2012 kod vas? Pitam za prinos kukuruza, za cenu je otp 2/3 cene iz 2012 u dinarima kada se gleda, u evrima kada se racuna to tezi 3/5.
 
Meni rod ove godine max. 30% od prosle godine dakle ,70% menje imam sad nego krajem 2016. 2012 godinu sam imao bolji prosek ali sam dobar deo prodao po 25,5 din/kg.....sve je jasno para biti nece.....:sta:
 
Мени су ова и 2012. по приносу скоро идентичне, око 2500кг/кј. Једино што је ове године много више кукуруза остало на њивама, што у зрну што у клипу, то 2012. није био случај. Тако да рачунам да је ове године ипак мало боље родио :haha:
 
Mislio (i nadao) sam, da necu to reci, ali posle 5 god. moram reci, da je ova godina sto se kukuruza tice bila gora od gadne 2012 (racunao sam prinose, ali se trudim da zaboravim obe godine, pa da sad ne lupam...).
 
Kod tebe u Vajskoj je soja Bogom dana biljka i ne treba cackati mecku, kada Bog hoda zemljom za soju.
 
Jeste, ali nekako volim da zaoravam kuruznjak i nagodinu mi milina kad ga izoravam ko djubar... Ali eto sve ga je manje tu.. A soke ima ko je seje vec 15 i vise god u mono.k. ... Ja volim videti lepu ornu zemlju i zaoravati sto sta, al kad je i to poatalo skupo.
 
I kod mene, prinos 2012 3-3.5 t/kj, a ove mnooogo manje, a da ne spominjem cenu te godine i sad.

Sta mislite kako ce se kretati cena do kraja godine? Nisam bas ocekivao ovaj pad :sta:
 
Nazad
Vrh