Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Jeste da smo pobegli od teme,i kod mene je ova godina mnogo gora od 2012 i po prinosu kukuruza i soje...
Sa otkupom kukuruza u mom okruženju svi stali,juče vidim u Temerinu nakupac plaća 20 din. stari kukuruz ,džakira i tera izgleda u Bosnu.
Imam oko 3,5 vagona starog ali mi se nekako ne mili da ga tako krčmim a kako je krenulo bolju cenu izgleda nećemo videti...
 
Logika je ovakva. Otkupile su fabrike hrane (gebi, farm, patent, vet zavod su) jako puno kukuruza iz nasih krajeva (zapadnobacki okrug), farme imaju svojeg kukuruza verovatno do NG sigurno. Pad nisam ni ja ocekivao, ali je to malo priholoska igra, pad cene, pa da neko kome ide rata proda po toj nizoj ceni ako je primoran. Enigma je sta ce se desiti maj, jun,jul 2018.
 
U mom kraju soja je jednako podbacila kao i 2012 al kukuruz je bolji,2012 je bio prinos od 15 do 19 meteri po kj a ove od 39 do 48 meteri po kj,sve u svemu zadovoljan s kuruzom,sa psenicom,sa repicom a i suncokret pogotovo,samo soja je bila od 600kg save do 1200kg rubina,sva sreca soje sam imao samo 12kj posejano al od sledece godine soju vise nesejem,kroz moju prskalicu vise nece teci harmony dinoks pulsar korum savazon i slicne hemije
 
Ja stari kukuruz na dzak ovih dana podigao sa 23 na 24 din/kg. Vidim da po radnjama 24,5 pa rekoh sto ne bi i ja podigao. Kupuju ljudi po 5-6 dzaka, kad potroše dodju opet, jer rod ove godine bio od ništa do 2-3t/h najviše.
 
Na berzi je danima cena od 17+pdv,nikakvo pomeranje...u tekstu stoji "kukuruz je tokom ove nedelje bio najzastupljenija roba u berzanskom trgovanju."...jel moguce da samo kod nas stoji ta staticna cena non stop a na svim berzama ima pomeranja?Od kad je ovaj novi urednik preuzeo portal nikad ni jedne promene,ranije je u paru menjano iz dana u dan a sad vidis strelicu svakih 20 dana em daju obavestenja dan kasnije
 
Na berzi je danima cena od 17+pdv,nikakvo pomeranje...u tekstu stoji "kukuruz je tokom ove nedelje bio najzastupljenija roba u berzanskom trgovanju."...jel moguce da samo kod nas stoji ta staticna cena non stop a na svim berzama ima pomeranja?Od kad je ovaj novi urednik preuzeo portal nikad ni jedne promene,ranije je u paru menjano iz dana u dan a sad vidis strelicu svakih 20 dana em daju obavestenja dan kasnije

Bice pomeranje cenan za 1.5din ali na dole,jer ce da uvoze i kukuruz i psenicu.
 
Ne znam, ali ja uglavnom 1-2 do max 3 meseca posle zetve prodajem robu tj. psenicu barem 80% a ovo ostalo idem kroz stoku a kukuruz mi sve ide kroz stoku u nekim godinama jos i kupujem vise.
Napravio sam prosek i u zadjih 3 godina nisu cene nesto drasticno skocile od zetve do mart-aprila sledece godine, a lezarina ide svaki mesec i kad sam racunao na kraju uvek sam bio u gubitak kad sam dugao sacekao cenu a posle prka nista od nje.

Evo danas na berzi je kukuruz palo nesto ispod 17din, a ovde kod mene je bio rod 1.200kg/kj.
 
To je tacno ali nije no rod ovako kiksnio skoro. Jos sad kad pocnu kostic i tenis da tove ajaooo ima da fali... Hehe
 
Nazad
Vrh