Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
U ponedeljak potpisujem ugovor, znaću malo više posle. Mislim da primaju, svede ti po tablici na 14% i to je to.
 
Meni su u Rataru u Pancevu rekli da nece primati preko 14 % da ce vracati nazad kukuruz... a moj kukuruz oko 15 %... ::jako_besan::
 
Nema ove godine od izvoza u Tursku ništa . Nismo konkurenti sa cijenom , sve što dolazi iz Srbije u Bosnu ove godine će ostati ovde jer fali ovde ove godine . Uvozi se i i iz Hr u Bosnu . Inače ove godine pšenice kod nas nasijano kao nikad . Vjerovatno je jedan od razloga i subvencija na pšenicu koja je kad se sve sabere oko 250e po ha.
 
Meni su u Rataru u Pancevu rekli da nece primati preko 14 % da ce vracati nazad kukuruz... a moj kukuruz oko 15 %... ::jako_besan::
Nazovi robne rezerve, po meni neko te zavlači. Isto mislim da je kolega pisao da nekome je od 100.000 prijavljenih proslo samo 10. Ne znam kako funkcioniše ali mislim da ovlašćeni otk.imaju dosta slobode iako po zakonu rade za rr.
 
F.E.A.R ja se ne bi smejao nego zamalo da ne placem ko malo dete!!ded i jada kako nasa drzaca dere!!sve drzave u okolini dobijaju subvencije manje vise 200eura po hektar,mi 4000din do 20 h preko toga nista!!pitam se ja???<<?/?
 
Mi skoro ništa na svim ratarskim kulturama. Bolje i to da ukinu kad već nisu ni približno kao u okruženju.
 
Nazovi robne rezerve, po meni neko te zavlači. Isto mislim da je kolega pisao da nekome je od 100.000 prijavljenih proslo samo 10. Ne znam kako funkcioniše ali mislim da ovlašćeni otk.imaju dosta slobode iako po zakonu rade za rr.

Zvao sam, rekli su mi da priznaju po ugovoru 14%. Zvao sam skladistara u Bavanistu, rekli su mi da hoce da prime, da nije problem vlaga, da bih iz rr dobio odgovor da su kvote popunjene i da ne mogu da mi promene skladistara. Mora tamo gde je prijavljeno.
 
Jel si ih pitaju da li mogu da te ucenjuju sa razlikom vlage od 1%? Ako imaš nekog, odnesi tvoj izvuci suv ili pola pola pa promešaj.
 
Nazad
Vrh