Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Sad sam se cuo sa prijateljom i kaze da mu je javio
njegov skladistar da od prijavljeni 100 tona bice mu otkupljeno samo 10 .
 
Poslednja izmena:
Licno sam bio juce u zadruzi jedan covek je prodavao kukuruz i do juce je cena bila 18.5 a od juce 17.5din.
 
Ako vam nije oglavu da prodajete neka ga nek stoji, neište leba, može oni da spuštaju cenu koliko hoće ali njega nema pa nema a da ga uvezu po ovim cenama nemogu, još su srećni što ima prelaznih zaliha (starog kukuruza) ali je i to sve malo, ali no.
 
Ovi sa berze su nesto pobrljavili.:osmeh: Sad ispadne da je greska bila,kad je cena prikazana na 18.20... Posle se pojavio skok na 17,4.:osmeh:Ipak je zvanicna cena ona niza.Toliko o nasem cenovnom obilasku Pariza.Sta se stvarno desilo,mozda neko i zna.::jako_besan::

- - - - - - - - - -

[h=2]Komentar nedeljnog prometa roba na Produktnoj berzi u Novom Sadu[/h][h=2][/h]Promet robe na Produktnoj berzi od 06. novembra do 10. novembra 2017.
Novi Sad, 10. novembar 2017.g.
Radoslav Pilja, direktor poslovnih operacija
Na organizovanom robnoberzanskom tržištu nastavljaju se negativni cenovni trendovi drugu nedelju za redom. Na Novosadskoj Produktnoj berzi pad cena je praćen značajnim smanjenjem količina prometovane robe. Svetske cene su i ovog puta značajno uticale na domaće tržište koje je rezultiralo nemogućnošću izvoza domaće robe. Nekonkurentne domaće cene rezultirale su i uvozom soje zrna iz okolnih zemalja. Ukupan promet za ovu nedelju je iznosio 550 tona robe, čija je finansijska vrednost iznosila 10.414.500,00dinara. U odnosu na prethodnu sedmicu količinski obim prometa je manji za 59,26%, dok je finansijska vrednost prometovane robe niža za 61,50%.Cena kukuruza drugu nedelju za redom nastavlja da pada. Niže cene na svetskim tržištima inepovoljni kursevi rezultirali su nekonkurentnošću naše robe na stranim tržištima, štoje prouzrokovalo pad tražnje za domaćom robom, a samim tim i pad cena. Ponderisana cenažutog zrna iznosila je 17,37 dinara po kilogramu bez PDV-a (19,10 din/kg sa PDV-om), što predstavlja cenovni pad od 0,19% u odnosu na prethodnu nedelju.Pšenica ove nedelje beleži odsustvo trgovanja sa robnoberzanskog tržišta. Ponude pšenice koje su se našle na tržištu nisu pronalazile svoje kupce po prošlonedeljnim cenama.Kao i pšenica, soja zrno ove nedelje beleži odsustvo trgovanja na Novosadskoj produktnoj berzi. Ponude soje zrna po cenama od 50,00 din/kg bez PDV-a nisu pronalazile svoje kupce. Visoke cene soje rezultirale su uvozom soje zrna iz okolnih zemalja što će oboriti cenu na domaćem tržištu.Berzanski index PRODEX je na dan 09.11.2017. bio na nivou od213,78 poena, što je za 2,67 indeksnih poena manje u odnosu na vrednost iz prethodne nedelje.
 
Svi okolo su puni, a i ovde ima delova gde je solidno rodilo, tako da ne gajite neke lazne nade. Meso i onako stize "frisko" iz bratskim nam zemalja južne Amerike, Kine itd.
 
Ma nenadam se ja ceni od ovih lokalnih otkupljivača (možda nešto od ovih što džakiraju, što bi neki rekli od Srbijanaca) ali da robe ima e nema, to što je malo rodilo tamo oko Dunava i to nije neki ekstra rod nemože da pokrije ostatak zemlje, to što oni kažu da ima 4500000 tona mož da okače mačku o rep, možda sa prelaznim zalihama starog kukuruza koji je dobro došao da nebude totalna katastrofa, tako i za soju izjave kako imamo 450000 tona ovogodišnjeg roda, e pojedem ja sam sebi onu stvar ako se nakupilo 250000- 300000 tona, svi oni navijaju vodu na svoju vodenicu, ide kraj godine i stižu računi i rate kredita koje treba uplatiti a samim tim treba i nešto robe prodati (ko je ima), normalno da nema izvoza kad su nam cene na berzi visoke i niko neće da plati kukuruz više nego što mora, kad mi zavisimo od drugih možemo ići u ocov.
 
Do NG ce se potrositi to sto je rodilo, posle toga cena ce ici gore. Sada izvoz nam nije prioritet, jer smo skupi, sada se oslanjamo na izvoz za Tursku (posredstvom Bosne) kao i za domace fabrike hrane. Imam informaciju sa jedne farme krava da imaju hrane jos mesec dana, posle toga krave nesto moraju jesti. Da budemo jasni, ja ne prizlejkujem cenu od 30din, ali mislim da 22-23din uz kurs 118din je korektna cena za tel kel.
 
MOj razgovor sa jednim lokalnim otkupljivacem od pre nekoliko dana: Ja . Koliko je kukuruz On. 17.7 Ja. HOce li to gore imas najnizu cenu? On. Ja toliko placam i to je to. Imas li da dovezes nesto,znas li jos neke koji bi doneli.Treba mi bas hitno. Ja. Pa sto covece ne dizes cenu kad ti je hitno.Ne znam nikog kojeg cu nagovarati a ti donosi po toj ceni.
Ma show
 
Ma kao netreba mi, zato je ta mizerna cena, ali ako imaš ti ili još neko, slobodno dovezite :haha:

- - - - - - - - - -

Biće tu još dešavanja oko kukuruza, kada je ovako luda godina sa rodom, uvek bude i ludog dešavanja sa cenom :ppozdrav:
 
Da se posle nove godine aktivira anketa od gore :haha:
Kaze mi distributerka stocne hrane jedne firme (uzimam samo premixe od njih) da im ne pada na pamet da dizu cenu hrane iako kukuruz prevali 20din i tako slabo se trosi, nikad manje!
Mislim se, koliko ste nabili cene koncentrata proteklih godina imate prostora do 30din cene kukuruza da ne podizete i komotno da poslujete.
 
Nazad
Vrh