Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Mogucee, jeste da nema kukuruza kod nas ali zato komsije imaju i kod njih nije bila takva susa, uvoze od njih da bi nama srusili cenu.
 
A sto bi uvozili? :sta: Kukuruza za domace stocarstvo ima i previse.Ne zato sto je dobro rodilo.vec zato sto nam je stocarstvo,tu gde je.Sasvim sigurno onaj ko je uvozio od nas,nece nama platiti 30,ako negde ima po 18.:osmeh:To je vec apsolvirano.Drzava nam je slaba i ne moze,a i sto moze,nece da pomogne posle suse.To kad se uzdamo u strance i u izvoz,to nam je.Normalne drzave stite svoju proizvodnju,sto sa nama nije slucaj.Mi mozemo profitirati samo da u celom svetu bude susa,a kod nas rodi.U svim ostalim kombinacijama,ili cemo skromno zaraditi,ili dobrano puci.To je istina,svidjala se nekom,ili ne.Zato pamet u glavu i zidati kucu od temelja,do krova.Od ratarstva,preko tova,do prehrambene industrije.Zatvoriti sve rupe i spreciti urusavanje cele kuce,tj grane privrede,pa cak i drzave.

- - - - - - - - - -

Inace odobren je uvoz soje,jer iste nema ni za domace stocarstvo.Cena soje se ne realno obara uvozom,sto sa kukuruzom nije slucaj.
 
Mogucee, jeste da nema kukuruza kod nas ali zato komsije imaju i kod njih nije bila takva susa, uvoze od njih da bi nama srusili cenu.

Ne bih se slozio... nije sjajno nigde u okolini, bar sto sam ja prosao i video. Jeste da je za nijansu bolje napr. u Banatu (Rumuniji), ali ni tamo ne cvetaju ruze, pogotovo u Madjarskoj... ne kazem da je kao kod nas, ali da je dobro... nije.
 
SAMA , da kukuruza ima dovoljno nebi se uvozio . Kukuruz kupuju fabrike stočne hrane da namire svoje potrebe za godinu dana , oni znaju koliko im treba godišnje . Ako nisu napunili u silose onoliko kolko im treba i ako naši seljaci ne dovoze na tu cijenu naravno da će kupiti tamo gdje mogu .
 
Ima li neko pouzdanu informaciju kolika je cena kukuruza u Makedoniji, FCO pre svega, ali i na unutrasnjem trzistu?
 
07.12.%20CENE%20ZITARICA_1.jpg
 
Nazad
Vrh