Tovni pilići

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje. Da li sad isplati uzgoj tovni pilića?
Kome mogu prodati? Ja sam još početni, roditelji pre par godina su probali, ali nisu mogli da prodaju.
 
Dobro ti nama dosao,ali pitanje ti je veoma kompleksno.Prodaja i zarada pilica je veoma ralativna i ono sto vazi danas pitanje je dali ce vaziti sutra.Skokovi su ogromni.Od plusa do minusa.Sto se tice prodaje,to ti treba da znas kakve su ti mogucnosti i ko bi ti bile eventualne musterije.:ppozdrav:
 
Ja sam taman osmislio sistem kako da budem ispred konkurencije ,kad oćeš promeniše zakon i sad mi se ne isplati tovim samo za svoje potrebe
 
Sto se zakona tice,bice sve blazi i blazi.:osmeh: Ima da opstane samo Srbijagas,ocu reci Agroziv i uvoz.
 
Mojima prekljuce bilo 30 dana , vidno najmanji primerak 1.5 kg a najveci 2.1 kg. Zadovoljan sam. Jos smo na prvom kon. za dan dva prelazim na drugi, stavljam jabukkovo sirce u vodu ! Pozdrav
 
E hvala,u tovu pilica sam nov ,al prodajem uredjene odavno,e sad danas je 15 dan najlaksi imaju 420 a najveci 590gr. ,Citam na forumu da cim pojedu 1kg jedinice ,moze da se predje na dvojku,moji ce pojesti npr. 17dan da produzim sa kecom do 21og ili odma na da prelazim na dvojku, inace imam 500kom.
 
zdravo svima pilice sam uzeo 6.septembra,imam sedamdeset kom.dans sam ih merio tezina od 1,3-2,1 kg dali je to dobra kilaza za njih .jabukovo sirce cu da im stavljam od sutra do pre tri dana su dobijali ad kapi (sad im nedajem vise ili bi mozda trbalo jos neki dan) hranim ih sa 100% koncentrat.
Dobri su. Ja sirce ne upotrebljavam. Samo 100% koncentrat u petoj nedelji prosek 2.1kg neko manje neko vise. Sad ce za neki dan da stigne i nova tura ako budu kao ovi bice super.:ppozdrav:
 
@trnke da ti pilici nerasturaju koncentrat pa su pojeli toliko brzo I, uradi matematiku i vidi koliko bi te kostalo da na tu kolicinu I a koliko II, ja sam eksperimentisao sa turom koju sam uzeo aprila i 19. dana im dao II i nisam zadovoljan kilazom.
Ja sam primetio da ovi sada imaju malo kao zaobljeniju glavu nije spicasta a cini mi se da je ranije bilo vrlo malo takvih a ti su uglavnom bili najtezi :)
 
i ja sam rano presla sa jedinice na dvojku, i evo, jato je sareno, imam manjih i vecih. Nisam merila, nezelim da se sekiram. Bice kako bude. I ovako ljudi traze one oko 2 kg, sta vise danas mi se javila zena da bi uzela i one od 1,5 kg!
Pa sta ima na tom piletu da se pojede?
 
@trnke da ti pilici nerasturaju koncentrat pa su pojeli toliko brzo I, uradi matematiku i vidi koliko bi te kostalo da na tu kolicinu I a koliko II, ja sam eksperimentisao sa turom koju sam uzeo aprila i 19. dana im dao II i nisam zadovoljan kilazom.
Ja sam primetio da ovi sada imaju malo kao zaobljeniju glavu nije spicasta a cini mi se da je ranije bilo vrlo malo takvih a ti su uglavnom bili najtezi :)

Kad izracuna pojeli su oko 800 gr po piletu , a vecina je oko 500 gr. sto se izbacivanja tice koliko vidim ne izbacuju skoro nista,al jedu ko ludi :)
 
Ne bude meso krvavo ni na onom od 4kg.Kad se pohuje u vrelu mast se naspe voda da prelije i poklopi.Kad voda uvri okrene se da porumeni i druga strana.Bude fantasticno,dobro ispohovano,a zlatno ko dukat.Velike tajne malih kulinara.:osmeh::ppozdrav:
 
sve je to ok, ali moje pitanej je: da li uistinu postoje pilici za grill i za tov na vecu kilazu?
kako raspoznati koje je kakvo? eventualno sorta?
i ovi za grill, da li se krace tove?
 
sve je to ok, ali moje pitanej je: da li uistinu postoje pilici za grill i za tov na vecu kilazu?
kako raspoznati koje je kakvo? eventualno sorta?
i ovi za grill, da li se krace tove?
Postoje .To su oni koji ti i uši pojedu a ne naprave kilažu a po utrošku hrane su trebali biti 3,5 do 4 kg. E takve prodaju kao Gril piliće pa pokušavaju na ceni malo da se izvuku.:haha:
 
To obicno uvaljuju kad je velika potraznja. Proletos sam imao nekoliko takvih, najmanju kokicu sam ostavio jela je zajedno sa domacim pilicima sve sto i oni zito, trice, travu. Nije bila nesto posebno halapljiva i posle cetri meseci je pronela al tu nastupise vrucine i nisam smeo da je drzim da je ne strefi infark posto sam prosle godine imao takav slucaj pa sam se pozdravio sa kokoskom od 6g zive vage ova je bila 2,8kg uredjena.
 
Nazad
Vrh