Tovni pilići

Dragi moji prijatelji. Evo moje iskustvo - ponizavajuce, zalosno i obezhrabrujuce. Mada sam ja rekla da prvi macici se bacaju u vodu.
Juce zaklano svih 131 kom (krenula sa 145 i 14 crklo). Uistinu su bili grill pilici, posto su pojeli ogromne kolicine hrane, a kilaza nikakva.
Prosek mi je bednih 1,8 kg uredjeno:((((((
Sta reci? "Malo" sam neraspolozena , obeshrabrena i vise stavrno nemam poverenja niukoga. Neki kazu da jato nije bilo dobro, drugi kazu da je hrana slabe energije, juj sta jos?
Kako dalje? 15.-tog mi stize 50 kom od Vranica, kojim koncentratom da ih harnim (sem gebija)?

Hvala unapred na odgovorima.
 
@agamjuhas

Nezahvalno je bilo sta reci i preporuciti. Jedino mogu da se nadam da cete ovoga puta dobiti dobre pilice i da ce sve ici kako treba. Ubedjen sam da je bilo do kvaliteta pilica, posto ni ja nisam imao neke rezultate tokom leta. Malo vrucine , vise kvalitet pilica i eto losih rezultata. Moji dobavljaci pilica nemaju sopstveno maticno jato i nabavljaju jaja i mogu da razumem da su im podvalili ali Vranic ima sopstveno maticno jato i samo moze biti da nije imao dovoljan broj kvalitetnih pilica pa je sve islo u prodaju odnosno nije bilo selekcije. I kao sto sam napisao kvalitet je otisao velikim a starim musterijama tovljacima a u apoteke sta je ostalo. Meni je bio covek u radnji da se zali da od 50 pilica ima samo dva petla, ostalo kokice. Dao sam mu broj stanice pa neka njima kaze sta rade.
 
Lepi pilici i lepo postavljas umanjene slike, ali samo jednu za drugom a ne jednu ispod druge. Ovo je nas forum i moramo stedeti prostor.
 
Postovani Dusko,
svesna sam u vezi preporuke i o nonome sto ste vec pisali. jedino se nadam u dobroj sreci ovog puta.
soul fly extra su vam pilici moji su sa 5 ndelja izgledali slicno ,a neki ni sa 8 nisu bili kao vasi
i ja sad uzimam iz kaca, prosli put bili iz beceja
za hranu se jos nisam odlucila
 
zanima me da li je neko hranio sa hranom ferm commerc? vidim da je jeftinija
mada sam zadovoljan sa proslom turom 100%--hrana
Hranio sam sa njom zadnje dve ture i nisam imao nikakvih problema . Od prve ture sam ostavio 6 petlića i u 14-oj nedelji a od osme sam ih hranio kao domaće kokoške dobijali su dnevno samo jednu fanglu koncentrata 3 mešanog sa prekrupom i nagurali su prosek 6 kg.Jedino mi se ne sviđa onaj jak miris koncentrata.
 
soul fly

ja sam ovu turu hranila sa farm commerc hranom
konverzija je bila jako losa, s obzirom na to da su mi u beceju uvalili grill pilice
tamnija boja i miris se dobija od dodatka Vitapol, koji navodno pospesuje iskoriscenost
a taj Vitapol - priprdni preparat na bazi huminskih kiselina - moze se dodavati i u vodu za pice. Ja licno poznajem coveka koji to distribuira
ako ste eventualno zainteresovani, pisite mi u privatno
 
img20121007105041.jpg
[/IMG]
img20121007105041.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

danas je 25ti dan,upravo danas jedan smrtni slucaj,zatekao ujutru klonulu,verovatno umrla u snu,infarkt,sve ostale nemaju ni jedan znak bolesti,nije ni ova,mozda moja greska sto i dalje idem jedinicom dok ovaj jedan dzak od 20kg nepotrosim pa cu preci na dvojku odmah,ostalo jos za tri dana,dobijaju samo kostovit i jedinicu jabuku,nesto malo perja imaju,nadam se zbog mladosti :) ili im je pretoplo,sad je 23 stepena unutra

- - - - - - - - - -

potroseno do sad 60 kg jedinice
 
danas 10. dan pojeli oko 10ak kg 100%, 2 kesice zivomicina, trenutno im dajem vigantol kapi 3,4 kapi na l vode
 
Poslednja izmena od urednika:
dali da ubacujem sirce u vodu i koliko na 5 litara vode,ima li dokaza da to zaista pomaze i koje,vinsko ili jabukovo,koje je najbolje?
 
Nikako vinsko.Samo jabukovo.Na 5l stavi oko 2dl ili jednu casu.Mada ono ima vise efekta kad su vrucine.Nije zgoreg ni u ovim vremenskim uslovima,ali nije neophodno.
 
Moji pilici danas 45 dan i merio sam ih pojedini primerci imaju vise od 3 kg a vecina je izmedju 2,5 i 3 kg.
 
Moji pilici su nekako neobicno mirni, nisu kao ranije ture aktivni. Pre neki dan sam im stavljao prostirku i normalno izbila je panika svi se nagurali u jedan ugao uplaseni,pomerim ih iz tog ugla stavim prostirku povucem se i nastavim da sejem ka izlazu kad se ucutase, nije proslo ni 2 minuta od kad je bio opsti metez pogledam oni svi polegali i spavaju. Obicno ranije kad stavim prostirku udaljim se krene ceprkanje, vljanje po prostirci ovi uopste nisu zainteresovani za prostirku jedu, piju vodu malo ceprknu po prostirci, nekoliko njih odmeri snagu i skljokaju se da odmaraju. Mozda je ovo normalno ponasanje za tovljenike al ja takvu turu nisam do sad cuvao

Upravo sam nasao jedno uginulo, 12. im je dana, ovo je lezalo otvorenog kljuna i blago rasirenih krila bilo je tesko 400g
 
Poslednja izmena:
upomoc, juce krenuo sa peletiranom dvojkom jabukom, nece da je jedu, ili mi se cini, oko keca se tukli i otimali, za dvojku nemare uopste, samo leze, bar kad dodjem do njih, iskuliraju me, dal neko ima misljenje sta se desava?
 
Nazad
Vrh