Tovni pilići

Ne mogu, a da se kao neko ko radi u zdravstvu ne ukljucim u diskusiji, vezanoj za poremecaje u koncentraciji pojedinih vitamina.. Treba znati da su svi vitamini podeljeni u dve grupe:
1.liposolubilne, to su vitamini koji su rastvoriljivi samo u mastima i
2.Hidrosolubilne, to su vitamini koji su rastvorljivi u vodi.
u Liposolubilne spadaju, A, D, K, E, F i to je grupa vitamina, koja moze da se nadje u povisenoj kolicini u organizmu, odn. U hipervitaminozi, jer se ti vitamini tesko rastvaraju, pa samim tim i izlucuju iz organizma, te imaju afiniteta da se taloze u organima i mekim tkivima, i tako da izazovu ostecenja istih, a postoje slucajevi, kada su zabelezeni i smrtni slucajevi. Sto se Hidrosolubilnih vitamina tice, tu spada Vitamin C, i vitamini B-kompleksa, sto ce reci B1, B6, B12, i td.. i oni NE mogu da se nadju u Hipervitaminozu, zato sto se veoma brzo i lako izlucuju iz organizma, i nemaju sklonost ka talozenju u tkivima.. U koncentracijama Hipovitaminoze, odnosno smanjene koncentracije vitamina u krvi, mogu de se nadju obe grupe grupe vitamina, a Avitaminoza je potpuni nedostatak nekog vitamina, i kod ljudi se takvo stanje dosta dugo razvija, i izuzetno je retko, dok kod zivotinja, konkretno piladi, i nije.. jer oni su osudjeni samo na koncentrat, a mi i ne bas.. :ppozdrav:
 
pa mislim da je to otprilike ono o cemu sam pisao,jednolicna koncetrat ishrana,sta god bilo u koncetratu,greska u mesaoni,doprinose mogucem pomanjkanju nekog vitamina,a i da nedostatak vitamina,vazi za sve vitamine,a hipervitaminoza za nekoliko,onih koji nisu rastvorljivi u vodi,pa sam i naveo neke,moje licno misljenje je da dodatkom nekog vitamina mozemo manje stete naneti pilicima nego da ga nema,ili ima manje,oni brzo rastu,tako da je talozenje vitamina mozda i smanjeno nego kod nekih zivotinjskih vrsta koje imaju usporen metabolizam.Treba nam dipl.veterinar :osmeh:Inace ja uglavnom iznosim svoja misljenja,tako da nema ljutis ako neko misli da je to pogresno,sve je to na osnovu dosadasnjih citanja,interesovnja i hobija.Svaka polemika je korisna a ja i jesam na ovom forumu,bas da bih saznao sve sto mi je potrebno za tov,ovo malo mojih 30 prijatelja u kutiji koji sutra izlaze iz iste.Nabavljen najlon,slama,karton,a piljevinu vec imam,sutra montiranje enterijera i svecano otvaranje kutija:cao:
 
Jel Enrofloksacin protiv proliva,ja ga stavljam u vodu i i dalje imaju retku braon stolicu?Smeta li sta sto kljucaju stiropor kojim je oblozena kutija u kojoj se nalaze?
 
U sredu 19.9. stiglo 80 komada malih žutih.Smestio sam ih u kutiju metar ipo sa 70.Levo i desno sam pokrio sa kartonom a u sredini je otvor za kvočku gde se uglavnom i okupljaju .Imaju 2 pojilice i 2 hranilice.Dole imaju seckanu slamu i krpe.Čini mi se da je sve ok jedino me strah ove 2 -3 noći kao da je malo hladno.Dajem gebijevu jedinicu, živimicin ad kapi,valjda se neće smrznuti
 
Enrofloksacin je kolko ja znam Antibiotik.. valjda :sta: Mirkoni pored Kvocke se nece smrznuti, samo ti njih lepo ususkaj, i ne brini nista!! hrana je odlicna, brzo ce da napreduju, i to je to :ppozdrav:
 
img20120922133601.jpg
[/IMG]
img20120922133514.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

hotel sa 3 zvezdice *** :bravo:
 
To je hotel sa 5 zvezdica.:osmeh:.Moras samo podici i hranilice i pojilice u njihovoj visini.Bice ti manji rastur i prosipanje vode.:ppozdrav:
 
Prvi dan u hotelu,znate kako je,gosti mora da se osluskuju:osmeh:,sutra cu im dodati jos prostirke,nisam hteo danas jer sam im nabacao na kraju i prostirku na kojoj su bili u kartonu,da bi se sto pre navikli,kao sto se vidi i kartone sam ostavio,da bi se te bakterije tu i odrzale na sta su pipike navikle,sutra ce dobiti jos malo slame i piljevine,ispod svega toga je najlon,pa karton,pa slama,piljevina i nakraju prostirka iz kutije,podici cu im i hranilice,rastur je ogroman,bukvalno gledam kad kljucne da jede koncetrat leti na sve strane,veliki deo posluzavnik uhvati,pa ja kad se malo prosusi vratim u drugi dzak koji cu ima dati kad budu malo veci,veci posluzavnik mozda nebi bio dobar jer bi ceo visak unistili izmetom i mokracom,ali neki procenat ode u slamu.
 
Ja visak hvatam tepsijom koja je u precniku malo veca od hranilice, hranilicu zakacim kanapom da visi i uglavnom 90% hrane ide u tepsiju, u tepsiji pored koncentrata bude piljevine i malo izmeta to prosejem i uvece vratim u hranilice, iz jedne hranilice sam dnevno vracao oko pola kilograma koncentrata. Ukloni im karone ispod slame nadji negde palete ako imas i onda stavis slamu i piljevinu na palete, tako su pilici odvojeni od hladnog betona ako je beton dole, ako je parket onda stitis parket.
 
da,ovaj drugi sto sam kupio je peletiran,tako cu i dalje nastaviti,podigao sam sve u nivou njihove glave
 
antologiski stvarno hvala i bravo.

Pisanje velikim slovima je zabranjeno po pravilima foruma, i smatra se vikanjem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sutra dolazi gospodin koljac da nosi na klanje turicu pilica. Polako da se resavamo ovih "letnjih" pilica.
 
Postovani,
nova sam na ovom forumu, ali bez obzira na to, vise puta sam procitala sve postove.
prikljucila sam se grupi ljudi uzgojivaca brojlera, i pocetnicka sreca me zaobisla - a ne znam gde sam pogresila. Sve sam radila po literaturi i saveta iskusnih forumasa, i evo na 6,5 nedelja moje jato je sareno 1,4-2,2 kg , konverzija je jako losa, ovih dana kao da im je i disanje otezano. Prostrka u pocetku je bila strugotina, sad slama, uvek sveza voda, dnevno 4-5 puta menjam, hrama peletirana (Farm commerc), bilo je i zivimicina i AD kapi..... ne znam. Naredne nedelje bi da koljem, jer vise stvarno nemam materijalnih sredstava za ishranu. jedino me tesi cinjenica da su neki poznanici trazili grill pilice, ne vece od 2 kg.
Cesitam onima koji uspesno uzgajaju. Mozda ni ovaj posao nije stvoren za mene....
 
Postovani,
nova sam na ovom forumu, ali bez obzira na to, vise puta sam procitala sve postove.
prikljucila sam se grupi ljudi uzgojivaca brojlera, i pocetnicka sreca me zaobisla - a ne znam gde sam pogresila. Sve sam radila po literaturi i saveta iskusnih forumasa, i evo na 6,5 nedelja moje jato je sareno 1,4-2,2 kg , konverzija je jako losa, ovih dana kao da im je i disanje otezano. Prostrka u pocetku je bila strugotina, sad slama, uvek sveza voda, dnevno 4-5 puta menjam, hrama peletirana (Farm commerc), bilo je i zivimicina i AD kapi..... ne znam. Naredne nedelje bi da koljem, jer vise stvarno nemam materijalnih sredstava za ishranu. jedino me tesi cinjenica da su neki poznanici trazili grill pilice, ne vece od 2 kg.
Cesitam onima koji uspesno uzgajaju. Mozda ni ovaj posao nije stvoren za mene....

Pozdrav svim uzgajivacima pilica, nov sam na forumu posto uzgajam pilice smatram se adekvatnim da iznesem svoj recept za uspesno gajenje.
Od prostirke stavljam iskljucivo i samo stiropor, nikakve piljevine itd. jednodnjevne pilice prvo zahranim pa pojim sa vodom nikako voda pre hrane.Koristim iskljucivo koncentrat marke 100% i imam odlicne rezultate. Ova tura pilica mi je u petoj nedelji 2kg stim sto mi kod njih sijalica gori dannocno i neprekidno se hrane. Neujednacenost u kilazi (bar iz nekog mog iskustva) dolazi samo ako im se gasi svetlo i nocu ne jedu. Sto se tice literature nema kod njih neke nauke samo koncentrat u neogranicenim kolicinama + voda i kvalitet je zagarantovan, stim da objekat bude kvalitetno higijenski pripremljen pre ubacvanja pilica, ukratko toliko... :ppozdrav:
 
Dobro ti nama dosao.Bice zanimljivo razmeniti iskustva.Prvo hrana,pa voda,zatim svetlo,stiropor,sve se kosi sa vazecim principima.:osmeh: Koju kolcinu drzis i koliko imas iskustva? :ppozdrav:
 
Dobro ti nama dosao.Bice zanimljivo razmeniti iskustva.Prvo hrana,pa voda,zatim svetlo,stiropor,sve se kosi sa vazecim principima.:osmeh: Koju kolcinu drzis i koliko imas iskustva? :ppozdrav:

Od kako znam za sebe u domacinstvu smo uvek imali zivinu za svoje potrebe. Kasnije sam pored sopstvenih potreba drzao i za prodaju,Ranijih godina sam izbacivao oko 1000 komada godisnje, trenutno sam nesto zatajio drzim samo 50 komada za svoje potrebe ali vec sam poceo da pripremam objekat za novu turu od jedno 200komada. Videcemo u buduce kako ce se isplatiti:ppozdrav: SAMA koliko ti komada drzis?
 
Nazad
Vrh