Tovni pilići

takve pojilice pravi firma iz cacka feroterm broj telefona032/227-118 nema potrebe dogovarati se o takvim stvarima preko privatnih poruka.
 
Svaka cast Nidzo. Lep prosek na ovoj vrucini.:bravo::ppozdrav:

Danas kod pilica u zivinarniku isteralo +34 stepena.
 
Poslednja izmena:
Nešto sam razmišljao početkom avgusta da uzmem jednu turu 60 kom (to bi bio rekord), jer računam da će im toplota goditi u avgustu, a u septembru kad krenu da se tove će taman malo da zaladi, mislim da ću ostati na 100%, konverzija je bila 1:2 (žive vage), uginulo je jedno a dva sam ja zeznuo na jedno je pala hranilica a na jedno sijalica (dobro se sve nije zapalilo), koštali su me oko 1.8e/kg. tako da nije loše sve u svemu.
 
@nikola_VUK

Ako ce to biti jedina tura do kraja godine onda je bolje da je uzmes polovinom avgusta. Tako svi rade, ali ako ces jos koju turu do kraja god. onda uzimaj odmah.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 23-07-12 u 07:28 ---------- Prethodna poruka je 21-07-12 at 08:15 ----------

Danas se kolje turica. Dolazi majstor koljac da ih nosi oko 10 sati, tako da ce do 14 biti gotovo, onda da ih izmerim i raznesem. Sve naruceno.

---------- Poruka napisana u 19:38 ---------- Prethodna poruka je at 07:28 ----------

Prosek bio 2,250 kg. Ja zadovoljan obzirom na vremenske uslove i moj zivinarnik.
 
Danas sam merio pilice i imaju neko 2,300 neki 2 a neki 1,800 a juce im je bilo 6 nedelja tacno.

Meni to deluje nekako malo.
 
Farm Commerc iz Cantavira.Pojeli u mi 28 kom. 40 kg jedinice i 50 kila dvojke a od danas im dajem trojku tj sipao sam im na dvojku jer imaju jos malo da pojedu dvojke jer u hranilicu staje 10kg hrane.Sto znaci pojeli su mi ukupno 90 kg hrane do sada.
 
Konverzija je onda Ok.Malo su pojeli.Nisu bas apetitni pilici,a mozda je i vrucina uzela svoj danak i to je onda to.:ppozdrav:
 
Bas me je zanimalo kakva je njihova hrana ,jer su cene dosta niske,ali me malo strah da eksperimentisem,ako jos neko ima iskustva sa tom hranom neka pise.
 
pa pre ovih vrucina jedva su imali perja bili onako golisavi a sad bas svi imaju onako dosta perja.

---------- Poruka napisana u 16:50 ---------- Prethodna poruka je at 16:48 ----------

I da ako neko zna da mi kaze posto mi je Sinkovic tj njegova inkubatorska stanica tu na manje od jednog kilometra jer mozda neko zna koji on hibrid uzgaja?
 
pa pre ovih vrucina jedva su imali perja bili onako golisavi a sad bas svi imaju onako dosta perja.

---------- Poruka napisana u 16:50 ---------- Prethodna poruka je at 16:48 ----------

I da ako neko zna da mi kaze posto mi je Sinkovic tj njegova inkubatorska stanica tu na manje od jednog kilometra jer mozda neko zna koji on hibrid uzgaja?
ja mislim ros ,uzimala sam ranije od njega.
 
Sinkovic ima ROS 308.Rasa kao rasa je OK i njegovi pilici su bili OK.Cuo sam medjutim da su se u poslednje vreme zalili na te pilice,e sad razlog ne bih znao reci.Mozda je i slucajnost,ali kolega je iskusan,a nije bio zadaovoljan.Cak su i uslovi bili idealni.:sta: To je ipak verovatno prolazni problem.Sinkovica izuzetno cenim i postujem i vazi za najvecu inkubatorsku stanicu u Srbiji,a i sire.
 
Ja sam pilicarka tek godinu dana,sa Sinkovicem nisam bila nesto zadovoljna,cujem i ovde od onekih ljudi slicno,po meni najbolji su Vranici iz Kaca. to je iz mog skromnog iskustva.
 
Pa ovi moji su sad od Sinkovica i nisam nesto zadovoljan.

A imam i od 2 ipo nedelje turu i to sam uzeo od Chik Prom-a i zadovoljan sam lepo napreduju a cujem bas danas od druga koji radi kod Sinkovica bas kod inkubatora da misli da i oni uzimaju pilice od Sinkovica.
 
Nazad
Vrh